ترخیص بارهوایی از چین

ترخیص بار هوایی از چین با ایزی‌فریت

استفاده از روش حمل هوایی برای واردات از چین، زمانی انتخاب می‌شود که زمان تحویل بار دارای اهمیت بسیار بالایی باشد. این جمله بدین‌ معنی است که بازرگانان دغدغه این را دارند که بارشان به‌سرعت و در اسرع وقت به دستشان برسد.
احتمالا اگر شما در این صفحه حضور دارید و درحال خواندن این مطلب هستید؛ قصد دارید که محموله خود را از طریق حمل کارگو به ایران ارسال کنید تا در سریع‌ترین زمان به دستتان برسد.

برای کنترل زمان ارسال محموله‌ی خود از چین به ایران، باید تمامی روند واردات را به‌درستی کنترل کنید. یکی از مراحل این روند که باید کنترل کنید، مسیر ترخیص بار هوایی از چین است.

شاید تجربه‌اش را داشته باشید؛ ترخیص کالا از گمرک یکی از پیچیده‌ترین مراحل واردات از چین است.
تهیه اسناد متعدد و وجود فرآیندهای موازی، گاهی این مسیر را به ویژه برای تازه‌واردان سخت می‌کند.

شرکت حمل ونقل ایزی‌فریت، اینجاست که این مسیر سخت را برای شما هموار کند.
برای اینکه ترخیص بار هوایی از چین را آسوده انجام دهید؛ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

{مطلب مرتبط: ترخیص کالا از چین به ایران با خیال آسوده}

ما قرار است درمورد مطالب زیر باهم صحبت کنیم:

اسناد و مدارکی که برای ترخیص بار هوایی از چین باید تهیه کنید.

برای ترخیص محموله‌ی هوایی خود از گمرک چین باید اسناد ذیل را تهیه کنید.

سندتعریف سنداطلاعات تکمیلی
فاکتور تجاریفاکتور تجاری یک یادداشت رسمی برای پرداخت است.
این مورد به عنوان اظهارنامه گمرکی استفاده می‌شود ، به این معنی که محصول از مرزهای بین المللی صادر می‌شود.
فاکتور تجاری توسط تامین‌کننده یا صادرکننده تهیه می‌شود. یک سری پیامد هایی ممکن است داشته باشد
، از جمله فاکتور تجاری کم ارزش. برخی از فروشندگان حاضرند مالیات کمتری بپردازند یا از برخی تشریفات اجتناب کنند. از آنجا که فاکتور تجاری توسط گمرک با دقت بررسی می‌شود ، ممکن است کالای شما پشت مرز بماند و ضرر کنید.
بارنامه
BL
سندی است که جزئیات حمل کالا، تمامی عناوین کالاها را ارائه می‌دهد.
از شرکت حمل‌ونقل خواسته می‌شود محموله را در بندر مشخص شده آزاد کند.
بارنامه توسط شرکت حمل‌و‌نقل صادر می‌شود. می‌تواند به عنوان یک مستند قابل اثبات حمل‌ونقل برای گمرک و شرکت های بیمه استفاده شود. می‌تواند به عنوان مدرک به بانک تحویل داده شود تا فروشنده بتواند اعتبار اسنادی را اجرا کند. همچنین ممکن است برای خریدار ارسال شود تا وی بتواند قرارداد را پرداخت کند.
بارنامه
هوایی
AWB
رسید دریافت شده توسط یک شرکت هواپیمایی برای اثبات حمل کالا است. این یک قرارداد غیرقابل مذاکره و معتبر است که توسط قانون قابل اجرا است.بارنامه هوایی توسط شرکت هواپیمایی یا نماینده مجاز آن تهیه می‌شود. این سند دارای شماره سریال است که با استفاده از آنها می‌توان وضعیت محموله را بررسی کرد. بارنامه های هوایی بین المللی که حاوی محموله های تلفیقی هستند، بارنامه‌های اصلی هوایی (MAWB) نامیده می‌شوند. بارنامه‌های هوایی ممکن است به صورت الکترونیکی تهیه شود.
لیست بسته بندی لیست بسته بندی لیستی از تمام کالاهای حمل شده است ، همچنین شامل اطلاعات بسته بندی است. این ‌کار اطلاعات لازم را درمورد محتوای محموله به تمامی طرفین درگیر می‌رساند.لیست بسته‌بندی توسط شرکت حمل‌ونقل تهیه می‌شود.
پرفورما این سندتمام اطلاعات لازم در مورد حمل‌ونقل را ارائه می‌دهد (چه مقدار محصول حمل می‌شود ، چه ویژگی و ابعادی دارد). نکته مهم ، پرفورما حاوی قیمت‌گذاری نهایی است که به وارد کننده کمک می‌کند تا تصمیم نهایی خرید را اتخاذ کند. این فاکتور واقعی نیست ، اما به عنوان توافقنامه قانونی الزام آور محسوب می‌شود.پیش فاکتور توسط صادرکننده تهیه می‌شود. در بعضی کشورها دفاتر گمرکی ممکن است آن را بپذیرند (و فاکتور تجاری را درخواست کنند تا بعدا تحویل داده‌شود).
گواهی مبدااین سندی است که ثابت می کند کالاهای موجود در یک محموله صادراتی به‌طور کامل در یک کشور خاص تهیه، تولید یا فرآوری شده‌اند.گواهی مبدا توسط صادرکننده باید تهیه شود.
گواهی مبدا به دونوع ترجیحی و غیر ترجیحی است. اگر کالاهایی که قصد صادرکردن آن را دارید از کشوری باشد که با کشور شما مشترک‌المنافع باشند، شما نیازمند تهیه گواهی مبدا ترجیحی هستید.
مجوز CCCگواهی‌نامه ccc که مخفف (China Compulsory Certification) در سال ۲۰۰۲ در کشور چین، چه برای محصولات داخلی چین چه برای محصولاتی که قصد ورود به بازار چین را دارند الزامی است.برای تهیه این گواهی؛ لازم است قبل ازآن حتما گزارش GB را تهیه کرده‌باشید.
این مراحل توسط خود تامین کننده انجام می‌گیرد.
اعلامیه واردات / صادراتاظهارنامه واردات / صادرات سندی است که گاها توسط اداره گمرک مورد نیاز است. این لیستی از کالاهای وارداتی / صادراتی استاعلامیه واردات / صادرات توسط وارد کننده / صادر کننده تهیه می‌شود. فرم اعلامیه واردات / صادرات بسته به نیازهای اداره گمرک خاص متفاوت است. معمولاً نمونه‌ها را می‌توان بصورت آنلاین پیدا کرد.
اظهارنامه
ارزی
….توسط بانک‌های معتبر کشور مانند بانک ملی تهیه شود.
رسید انبار….توسط تامین کننده تهیه شود و دریافت گردد.
بیمه نامهشامل بیمه کالا و بیمه تکمیلیشرکت های معتبر بیمه

البته غیر از اسناد بالا که به‌طور کل در همه مراحل ترخیص خود لازم داریم؛ برخی اسناد و گواهی‌های دیگر هم هستند که با توجه به نوع کالای شما، برای حمل و ترخیص از چین لازم است حتما آنها را تهیه کنید.

برخی از این مجوزها با توجه به محموله‌ی ترخیصی شما:

 • مجوز CIQ:

CIQ مخفف عبارت China Inspection and Quarantine است و مستقیما تحت نظر اداره کل نظارت بر کیفیت، بازرسی و قرنطینه( AQSIQ) فعالیت می‌کند.
برخی از کارهای CIQ عبارتند از بررسی برچسب‌ها، برای اطمینان حاصل کردن از اینکه که محصولات دارای علامت گذاری CCC هستند و صادرکنندگان از قوانین محلی چین پیروی می کنند.

با داشتن این گواهی، کشور چین اطمینان حاصل می‌کند که هیچ بیماری عفونی وارد یا خارج کشور نمی‌شود که شامل بازرسی‌ها ، کنترل کیفیت، اطمینان از اینكه حیوانات و گیاهان هنگام خروج از سلامت کامل برخوردار هستند.
یادتان بماند؛ این یک مجوز بسیار مهم و ضروری است. هرزمان، به هر دلیل یکی از گواهی‌نامه‌های خود را از دست دادید یا فراموش کردید، برای این مجوز سریع اقدام کنید.

 • مجوز CFDA:

  این کواهی‌نامه برای غذای سالم و همچنین شیرخشک کودک باید تهیه شود و در هنگام ترخیص کالا در گمرک چین تحویل مقامات گمرکی داده شود.
  این مجوز در چین برابر با مجوز استاندارد غذایی و دارویی FDA در آمریکا است؛ که اجازه ورود و خروج هرنوع کالای غذایی را به واردکنندگان و صادرکنندگان نمی‌دهد.
  در نتیجه اگر برای ترخیص مواد غذایی و دارویی و همچنین شیرخشک از چین اقدام می‌کنید، به این مورد بسیار دقت کنید.

ما ایزی فریتی ها اینجائیم، تا شما را در زمینه خرید، ترخیص و حمل بارهوایی از چین همیاری کنیم.
برای کسب اطلاعات دقیق تر، اکنون درخواست خود را از طریق لینک ذیل ثبت کنید. یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید. مشاوران ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

برای اینکه مراحل ترخیص بار از چین را به آسانی طی کنید، این روند را فراموش نکنید.

در کل قرار است نسبت به ۴ اقدام اساسی، بسیار دقت کنید؛ زیرا این دقت عمل باعث می‌شود شما هنگام ترخیص بار هوایی از چین معطل نشوید و در حداقل زمان ممکن برای ترخیص کالا از گمرک چین اقدام کنید.

۱٫کالاهای ممنوعه برای حمل هوایی از چین را بررسی کنید

برای گام اول دقت کنید که کالاهای شما جزو کالاهای ممنوعه جهت حمل ازطریق کارگو نباشد.

لیست کالاهای ممنوعه جهت حمل هوایی که در ترخیص بارهوایی از چین مشکل‌ساز می‌شوند:

 • انواع اسلحه، مهمات، مواد منفجره
 • فرستنده‌های رادیویی- چه مجزا و چه کامل
 • حمل بیش از ۲۰٫۰۰۰ RMB (واحد اسکناس در چین)
 • حمل نسخه‌های خطی، چاپی، ویدیوئی، سی‌دی و غیره که به سیاست، فرهنگ، اقتصاد و قومیت های چین آسیب وارد کند
 • ارز یا پیش نویس‌خارجی که به طور غیرقانونی به دست آمده است.
 • نسخه های نادر و گرانبهایی از کتاب های مربوط به انقلاب ، تاریخ ، فرهنگ و هنر چین که فروشی ندارند
 • حیوانات ، گیاهان و دانه های با ارزش
 • فلزات گرانبها ، مرواریدها و جواهرات (موارد اعلام شده در گمرک معاف هستند)
 • سایر مقالاتی که صادرات آنها توسط مقررات ایالتی ممنوع است
 • برخی انواع باطری‌ها
 • کالاهای حجیم و با کلاس خطر بالا که باید توسط کشتی حمل شوند

۲٫کالاهایتان را با کدهای صحیح HS طبقه‌بندی کنید.

یادتان باشد که این گزینه، یکی از معضلات دردسرساز بسیاری از تجار بوده است. دولت چین بر طبقه بندی کالاها در هنگام ترخیص از گمرک بسیار تاکیید دارد.
اگر برای ترخیص بار هوایی از چین بسیار حساس هستید که اتلاف وقت نداشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم کالاهای ترخیصی خود را از همان ابتدای کار بادقت بالا طبقه بندی کنید.

البته شاید تا‌به حال درمورد کدHS چیز زیادی نشنیده باشید، جای نگرانی نیست، ما اینجائیم تا اطلاعات کامل را برای کسب تجربه به یادماندنی دراختیار شما بگذاریم.

HS Code مخفف Harmonized Codes که همان کد بین‌المللی کالاست، این کد یک سیستم استانداردسازی، شناسایی و طبقه‌بندی محصولات است.
HS کد شامل ۸ تا ۱۰ رقم است؛ ۵ تا۶ رقم اول بین تمامی کشورها یکسان است اما ۴ الی ۵ رقم آخر باتوجه به قوانین و شرایط هرکشور نوشته می‌شود.
کد HS موجب می‌شود در هنگام ترخیص بارهوایی از چین، مقامات گمرکی کالاهای شمارا به درستی تشخیص دهند. دلیل این تشخیص هم به این علت است که مقامات گمرکی متوجه می‌شوند که چه نوع مقررات را برای ترخیص بار از چین و همچنین چه نوع مجوزهایی دریافت کنند.

برای مشاهده طبقه‌بندی محصولات این صفحه را مطالعه کنید.

۳٫برای تنظیم کلیه اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا از چین به ایران، با فریت فورواردر خود و همچنین تامین کنندگان کالاهایتان تماس بگیرید.

۴٫بعد از تماس با فریت فورواردر خود، تمامی اسناد را به همراه تعرفه پرداختی به آن‌ها تحویل داده و به آن ها با خیال آسوده اعتماد کنید تا روند کار به درستی انجام گیرد.

شرکت ایزی‌فریت در مسیر حمل و نقل محموله‌ی شما، یک پشتیبان باتجربه برای تجارت شما است. به ما اعتماد کنید؛ مشاوران ما همواره پشتیبان شما در مسیر تجارتتان هستند.

در اسرع وقت در سایت ایزی‌فریت ثبت درخواست کنید؛ ما با شما تماس می‌گیریم و این راه را برای شما هموار خواهیم کرد.

روند حمل‌ونقل هوایی بسیار ساده است، باور کنید!

۱٫محموله‌ی شما به فرودگاه چین تحویل داده می‌شود.

در این مرحله لازم نیست که شما اقدامی انجام دهید.
البته اگر از اینکوتِرمز EXW استفاده کرده‌اید، برای سفارش وانت از محل کارخانه یا انبار تامین‌کننده در اسرع وقت با شرکت فریت فورواردر خود تماس بگیرید.

۲٫شرکت فریت‌فورواردر شما مانند ایزی فریت با رعایت تمام شرایط ایمنی و سلامت محموله‌ی شما، روند حمل و نقل واردات کالا از چین به ایران را انجام می‌دهد.

در این مرحله نیز شما لازم نیست اقدامی انجام دهید. با خیال راحت کسب وکارتان را به ما بسپارید.

ترخیص بار هوایی از چین
ترخیص بار از چین

۳٫ شرکت فریت فورواردر، محموله‌ی شما را به سرعت از گمرک ترخیص می‌کند.

ما ایزی فریتی‌ها ترخیص کالاهای شما از گمرک کشور چین را به سرعت و با تجربه کامل انجام می‌دهیم.
گمرک ایران به دلیل شرایط ویژه موقعیت جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی و موارد دیگر، از روند های بسیار پیچیده ای تشکیل شده است؛ ما در زمینه‌ی ترخیص کالا از گمرک ایران به‌طور ویژه، شما را راهنمایی می‌کنیم.
برای ترخیص بار هوایی از چین حتما از مشاوران حمل و نقل خود مشورت بگیرید.

۴٫محموله در هواپیما بارگیری شده و به فرودگاه مقصد منتقل می‌شود.

شرکت ایزی فریت، کالاهای شما را در فرودگاه شهر شنژن چین بارگیری کرده و به مقصد فرودگاه امام خمینی شهر تهران منتقل می‌کند.
جای نگرانی نیست؛ اگر اقلام مختلف محموله‌ی شما در شهرهای مختلف و مکان های متفاوتی از چین واقع شده است، ما تمام این اقلام را جمع آوری کرده و در انبار خود نگه‌داری می‌کنیم.

سخن آخر

به‌عنوان سخن آخر می‌خواهیم به شما بگوئیم که بسیار مفتخریم که همراه شما هستیم و آرزومندیم که زمینهٔ همکاری را با شما تاجران آینده‌نگر و موفق آغاز کنیم .

درمورد ترخیص چه از نوع ترخیص بار هوایی از چین چه از نوع ترخیص بار دریایی، ما با شما همراه خواهیم بود.
سعی کنید با برنامه ریزی قبلی و با مشورت با افراد خبره در زمینه حمل و ترخیص انواع کالا، بهترین تجربه را در مسیر تجارت خود مهیا سازید.
برای تکمیل اطلاعات و مشاوره تخصصی‌تر با توجه به نوع محموله‌ی وارداتی‌ خود، هم اکنون با ما همراه باشید و درخواست خود را توسط آیکون زیر ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *