هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران

محاسبه دقیق و سریع هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران، این روز‌‌ها دغدغه کسانی است که قصد حمل بار از ترکیه را دارند.

فرقی نمی‌کند تاجر هستید یا مسافر. یا حتی کسی که بعد از مدت‌‌ها زندگی در ترکیه قصد بازگشت به کشور را دارد. هزینه یکی از مهم‌ترین معیار‌‌های انتقال بار به شمار می‌آید.

اطلاع از هزینه‌‌ها بخشی از فرآیند حمل بار به شمار می‌آید. قبل از هر چیزی باید از تعرفه قیمت حمل بار مطلع گردید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

در شرکت ایزی‌فریت حمل بار از ترکیه به ایران از سه مسیر زمینی و هوایی و ریلی انجام می‌شود. هزینه هر یک از این مسیرها با یکدیگر متفاوت است. شما می‌توانید هر نوع باری که دارید را با کمترین هزینه از ترکیه به ایران وارد کنید.

در این بخش قصد داریم تا به طور مفصل به موضوع هزینه ارسال کالا از ترکیه به ایران و عوامل موثر بر آن بپردازیم.

همراه ما باشید.

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران

دسترسی سریع

عوامل تاثیرگذار در قیمت حمل کالا از ترکیه به ایران

مسیر‌‌های ارسال بار از ترکیه به ایران

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران در کدام مسیر بهینه تر است

هزینه ارسال کارگو، فریت بار و خرده بار در شرکت ایزی‌فریت

تاثیر مبدا و مقصد در محاسبه هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران

ارسال اضافه بار از ترکیه به ایران توسط شرکت ایزی‌فریت با نصف قیمت

عوامل تاثیرگذار در قیمت حمل کالا از ترکیه به ایران

با توجه به تغییرات ارزی و مقررات حمل و نقل، هزینه‌‌ها ثابت نیستند. به همین منظور شما می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ یا از طریق لینک زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید و به‌صورت آنلاین از قیمت حمل بار از ترکیه به ایران مطلع گردید.

کارشناسان ما در کمتر از ۱ ساعت به درخواست شما پاسخ خواهند داد.

هزینه ی باربری از ترکیه به ایران

در محاسبه هزینه بار یک سری عوامل تاثیرگذار وجود دارند که از جمله آن‌‌ها را می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

ماهیت و نوع بار

هنگامی‌ که با کارشناسان ما در شرکت ایزی‌فریت تماس می‌گیرید، احتمالا اولین سوالی که از شما می‌پرسند این باشد که ماهیت کالا‌‌ها چیست؟

پاسخ شما به این سوال، مشخص می‌کند که کالا‌‌های شما در دسته مواد شیمیایی خطرناک هستند یا کالا‌‌های عمومی ‌و عادی.

سوال بعدی این است که چه نوع باری دارید؟

بار‌‌ها می‌توانند به دسته‌‌های زیر تقسیم شوند. هزینه هریک از آن‌‌ها با توجه به نوع خدمات و امکانات متفاوت است.

  • کارگو
  • فریت بار
  • خرده بار
  • اضافه بار

در ادامه درباره هر یک از این موارد به طور مفصل صحبت می‌کنیم.

حجم و وزن

وزن واقعی و وزن حجمی‌ دو فاکتور جداناپذیر در محاسبه هزینه بار به شمار می‌آیند. وزن واقعی همان وزنی است که از طریق وزن کشی با ترازو به دست می‌آید. اما وزن حجمی ‌از طریق محاسبات زیر به دست می‌آید. (از اعداد در مقیاس سانتیمتر استفاده کنید)

۶۰۰۰ / (طول × عرض × ارتفاع)

بسته بندی

برای بسته بندی بار‌‌های خود، شما می‌توانید از وسایلی نظیر جعبه‌‌های مقوایی، پالت چوبی و پالت پلاستیکی استفاده کنید. هزینه هر یک از آن‌‌ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین نوع بسته بندی نیز تاثیر بسزایی در هزینه دارد.

شرکت ایزی‌فریت با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد و تجربه ای که طی سال‌ها بدست آورده است، می‌تواند بهترین نوع بسته بندی را برای شما در نظر بگیرد.

اینکوتِرمز کالا

اینکوتِرمز کالا به مقررات بین المللی اطلاق می‌شود که برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه اینکوترمز ۲۰۲۰ از آن‌‌ها مطلع گردید.

تاثیر اینکوترمز در هزینه ارسال کالا از ترکیه به ایران

مسیر

بعد از بررسی موارد فوق، وقت آن رسیده است که نوع مسیر خود را انتخاب کنید. انتخاب مسیر تا حد زیادی تابع هزینه و زمان شما می‌باشد. همچنین با توجه به خدمات و امکاناتی که در طول مسیر به شما ارائه می‌شود، هزینه‌‌ها نیز تغییر می‌کنند.

در ادامه به طور مفصل درباره مسیر‌‌ها صحبت می‌کنیم.

هزینه‌‌های مجوز

شما برای واردات یا صادرات برخی از کالا‌‌ها مانند محصولات آرایشی نیاز به مجوز دارید و در صورت نداشتن مجوز برای کالاهای خاص هیچ شرکت حمل و نقلی با شما همکاری نخواهد کرد.

مبدا و مقصد

مبدا و مقصد آنقدر در هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران تاثیر گذار هستند که در یک تیتر دیگر به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم.

مثلا هزینه حمل بار از ترکیه به تهران با هزینه حمل بار به شهر‌‌های دیگر ایران متفاوت است. یا هزینه حمل بار از آنتالیا به تهران با هزینه حمل بار از شهر‌‌های دیگر ترکیه به ایران متفاوت است.

نرخ ارز

همانطور که می‌دانید نرخ ارز در این روز‌‌ها دچار تغییر و تحولات زیادی می‌گردد. هزینه کالا‌‌ها و برخی از هزینه‌‌های دیگر به ارز وابسته می‌باشد.

مقررات دولتی

کشور ایران و ترکیه مانند هر کشور دیگر قوانینی را مبنی بر ورود و خروج کالا تنظیم کرد‌‌ه‌اند. به همین خاطر در هنگام محاسبه هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران هزینه مقررات دولتی مانند هزینه مالیات یا گمرک نیز در نظر گرفته می‌شود.

تاثیر مقررات دولتی در قیمت حمل بار از ترکیه به ایران

مسیر‌‌های ارسال بار از ترکیه به ایران

همانطور که گفتیم شرکت ایزی‌فریت از سه مسیر زمینی، هوایی و ریلی ارسال بار را انجام می‌دهد. در هریک از این مسیر‌‌ها با توجه به نوع خدمات و امکاناتی که در آن‌‌ها ارائه می‌شود، هزینه ی باربری از ترکیه به ایران نیز متفاوت خواهد بود.

ارسال بار زمینی از ترکیه به ایران

ارسال بار زمینی از ترکیه، به دلیل همسایگی کشور ترکیه و کشور ایران، گزینه مناسبی برای حمل خواهد بود. هزینه ارسال بار زمینی از ترکیه به ایران پایین تر از مسیر‌‌های دیگر است. 

مدت زمان ارسال بار از راه زمینی  بین ۷ تا ۱۰ روز برای فول بار‌‌ و بیش از دو هفته برای خرده بار‌‌ طول می‌کشد.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله ارسال بار زمینی از ترکیه به ایران مراجعه کنید.

ارسال بار هوایی از ترکیه به ایران

اگر می‌خواهید که بار شما در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد، پیشنهاد می‌کنیم که از ارسال هوایی استفاده کنید.

مدت زمان ارسال بار تا حد زیادی تابع ایرلاین‌‌هایی است که انتخاب می‌شود. اما شرکت ایزی‌فریت حداکثر ۲ روز را برای ارسال بار در نظر گرفته است.

نکته قابل ذکر این است که ارسال بار از طریق هواپیما، هزینه بیشتری نسبت به سایر مسیر‌‌ها خواهد داشت. شما می‌توانید با مطالعه مقاله حمل بار هوایی از ترکیه به ایران، هر نوع اطلاعاتی که برای حمل هوایی بار از ترکیه به ایران نیاز داشته باشید را به دست آورید.

قیمت حمل کالا از ترکیه به ایران در حمل هوایی

ارسال بار ریلی از ترکیه به ایران

اگر قادر به استفاده از روش حمل هوایی نیستید، ارسال بار ریلی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در روز‌‌های اول کرونا، استفاده از حمل بار ریلی از ترکیه به ایران به دلیل محدودیت‌‌ها تنها مسیر ارسالی برای حمل بار از ترکیه بود.

در ایران ۲۲ پایانه ریلی در شهرهای مختلف اعم از اصفهان، یزد، بندرعباس و … وجود دارد. شما می توانید از آن‌ها برای ارسال بار از ترکیه به ایران استفاده کنید.

بار‌‌هایی نظیر خودرو، مصالح ساختمانی و بار‌‌های دیگری که جزء دسته فاسد نشدنی هستند را می‌توانید از طریق قطار وارد ایران کنید.

بهینه ترین و کم هزینه ترین مسیر در ارسال بار از ترکیه به ایران

تا اینجا شما با مسیر‌‌ها و هزینه هر یک از آن‌‌ها آشنا شدید.

بهتر است که به طور صریح بگوییم که شما نه در این مقاله و نه در هیچ مقاله دیگری نمی‌توانید پیدا کنید که به طور دقیق هزینه هریک از مسیر‌‌ها را نوشته شده باشد.

اما می‌توانید با اطلاعاتی که درباره عوامل تاثیرگذار بر هزینه باربری از ترکیه به ایران به دست می‌آورید، بهینه ترین مسیر را برای حمل بار از ترکیه انتخاب کنید.

همانطور که در مطالب بالا نیز به آن اشاره کردیم، هزینه ارسال بار زمینی از بقیه مسیر‌‌ها کمتر است. اما انتخاب این مسیر همیشه به عنوان بهترین مسیر نیست. شما نمی‌توانید بار‌‌های فاسد شدنی را از طریق این مسیر حمل کرده و وارد کشور کنید.

هزینه باربری از ترکیه به ایران در کدام مسیر کمتر است

هزینه ارسال کارگو، فریت بار و خرده بار در شرکت ایزی‌فریت

همانطور که اشاره کردیم ارسال بار به چند نوع تقسیم می‌شود هزینه هریک از آن‌‌ها با توجه به میزان خدماتی که ارائه می‌دهند متفاوت است.

هزینه کارگو

کارگو به بار‌‌هایی گفته می‌شود که ماهیت تجاری دارند. خدمات زیادی در زمینه کارگو به شما ارائه می‌شوند.

مثلا در ارسال کارگو بسته بندی که یکی از فاکتور‌‌های مهم در هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران به شمار می رود که این امر را شرکت‌های خبره در این زمینه ( که از طرف شرکت ایزی فریت معرفی می شوند)، زیر نظر شما انجام خواهند داد. یا هزینه‌‌هایی مانند انبارداری نیز در ارسال کارگو وجود دارد.

شما می‌توانید با مطالعه نوشته در مورد هزینه کارگو چه می‌دانید از هزینه کارگو و عوامل تاثیر گذار بر آن مطلع شوید.

هزینه فریت بار

فریت بار نیز به بار‌‌هایی گفته می‌شود که ماهیت شخصی دارند و تجاری نیستند؛ مانند اسباب و اثاثیه منزل. هزینه ارسال فریت بار از ترکیه به ایران با هزینه‌‌های دیگر متفاوت است.

معمولا با توجه به حساسیت کالا‌‌ها پیشنهاد می‌شود که بسته بندی توسط خودتان انجام شود که در این صورت با بسته بندی شخصی آن می‌توانید در هزینه صرفه جویی کنید.

همچنین هزینه انتقال بار‌‌ها به گمرک و هزینه‌‌های جانبی دیگری نیز هستند که بر هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران اضافه می‌گردند.

[مقاله مرتبط: حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران]

هزینه خرده بار

در صورتی که حجم و اندازه بار‌‌ها به گونه‌ای باشد که از یک کانتینر کمتر شود، به آن‌‌ها خرده بار گفته می‌شود. شما اگر تنها یک کالا مانند یخچال هم داشته باشید شرکت ایزی‌فریت آن را به عنوان خرده بار از طریق هواپیما طی ۲ روز ارسال می‌کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هزینه ارسال خرده بار همیشه کمتر از ارسال فول بار نیست. چه بسا زمان‌‌هایی که این مقدار بیشتر نیز می‌گردد.

اگر قصد دارید تا با خرده بار و هزینه آن آشنا شوید، مقاله حمل خرده بار از ترکیه به ایران می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

قیمت حمل بار از ترکیه به تهران در خرده بارها

تاثیر مبدا و مقصد در محاسبه هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران

همانطور که اشاره کردیم مبدا و مقصد می‌توانند در هزینه ارسال بار تاثیر گذار باشند. برخی از شهر‌‌های ترکیه دارای فرودگاه یا خط راه آهن هستند.

اگر بار شما در همان شهر‌‌ها باشد به احتمال زیاد هزینه انبار برای آن در نظر گرفته نمی‌شود.

اما اگر شما در چند شهر مختلف بار و محموله داشته باشید، در ابتدا بار‌‌ها به انبار شرکت ایزی‌فریت انتقال داده می‌شود و سپس بسته بندی می‌گردد.

همچنین شرکت ایزی‌فریت از شهر تبریز نیز انتقال بار را انجام می‌دهد. اما اگر بار‌‌ها در حجم و اندازه زیاد باشند، حمل و نقل تنها از فرودگاه امام انجام می‌شود.

اگر شما در تهران زندگی می کنید، بهتر است که از پرواز ترکیه به تهران استفاده کنید. زیرا در این صورت قیمت حمل بار از ترکیه به تهران پایین تر از پرواز های دیگر است. اگر هم خارج از تهران زندگی می کنید با شماره ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند و بهترین پرواز را به شما پیشنهاد دهند.

در شرکت ایزی‌فریت پرواز از استانبول به ایران مستقیم و از آنکارا و آنتالیا به ایران، غیر مستقیم است. هزینه پرواز‌‌های غیر مستقیم به مراتب بیشتر از پرواز‌‌های مستقیم است.

هزینه حمل بار از ترکیه به تهران

ارسال اضافه بار از ترکیه به ایران توسط شرکت ایزی‌فریت با نصف قیمت

احتمالا همه شما با واژه اضافه بار آشنا هستید. اضافه بار به بار‌‌هایی گفته می‌شود که وزن آن‌‌ها بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم است و نمی‌توانیم همراه خود داخل هواپیما حمل کنیم. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، ممنوع است. اگر هم بخواهید به عنوان اضافه بار ارسال کنید، هزینه آن زیاد خواهد شد.

بدون اغراق شرکت ایزی‌فریت می‌تواند گزینه مناسبی برای ارسال اضافه بار به ترکیه باشد. زیرا در این شرکت هزینه اضافه بار از ترکیه به ایران تا ۵۰% کاهش می‌یابد. ما در مقاله هزینه اضافه بار از ترکیه به ایران را نصف کنید به طور مفصل درباره آن صحبت کرده‌ایم. با مراجعه به آن می‌توانید به سوالات خود پاسخ دهید.

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران در اضافه بار

سخن آخر

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران یک مسئله کلی است. برای اطلاع از آن، اول از همه باید عوامل تاثیرگذار بر آن را بشناسید و مسیر و نوع بار را مشخص کنید.

ما در شرکت ایزی‌فریت منتظر تماس‌‌های شما هستیم. هرگونه سوال خود را می‌توانید از طریق لینک درخواست یا از طریق شماره تماس مطرح کنید.

کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *