مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

فاصله و مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

می‌دانیم که برای شما فاصله و مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران مهم است؛ می‌خواهید کالایی را تولید کنید و نیاز به مواد اولیه دارید و مدت زمان حمل بار از چین به ایران برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد.

به همین دلیل ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که با استفاده از خدمات ما و همچنین با صرف کوتاهترین زمان ممکن، بهترین شرکت حمل و نقلی را برای ارسال بار خود پیدا کنید.

ما در ایزی‌فریت با بررسی بار شما و همچنین شرکت‌هایی که امکان حمل بار شما را دارند، بهترین گزینه را از نظر مالی و زمانی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. همچنین بهترین شرکت حمل‌و‌نقلی را به شما معرفی خواهیم کرد؛ تا در کوتاه ترین زمان و با هزینهٔ مناسب با حمل دریایی از چین کالای خود را وارد ایران کنید.

دسترسی سریع به مطالب

در این مطلب مطالب زیر را بررسی کرده‌ایم.

مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران
مدت زمان حمل دریایی از چین

واقعیت این است که حمل دریایی از چین زمان دقیقی ندارد. به طور معمول، مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران از زمان حرکت کشتی بارگیری شده در چین تا رسیدن به مقصد بین ۳۰ تا ۳۵ روز طول خواهد کشید.

البته باید به این نکته توجه شود که مدت زمان حمل  به طور تقریبی تخمین زده شده  است، زیرا فاکتور‌های زیادی در مدت زمان حمل بار دریایی از چین تاثیر گذار است.

در حمل‌ونقل بین‌المللی خیلی از مسائل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا مدت زمان حمل کم و زیاد شود؛ ما در این مطلب آنها بررسی می‌کنیم.

مدت زمان حمل دریایی را می‌توانیم به ۳ بخش تقسیم کنیم و عوامل تاثیرگذار در هر سه مورد را بررسی کنیم و ببینیم چه مسائلی در مدت زمان رسیدن بار به مقصد نقش دارند.

 1. مرحله اول: فرایند قبل از بارگیری
 2. مرحله دوم: بارگیری و مدت زمان مسیر دریایی از تا رسیدن به مقصد
 3. مرحله سوم: تخلیه بار و شروع عملیات ترخیص

مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران از زمان تنظیم قرارداد، تا رسیدن بار در مقصد به دست شما نیازمند این است که این سه مرحله با موفقیت پشت‌سر گذاشته شود.

فرایند قبل از بارگیری چه تاثیری در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران دارد؟

حمل بار دریایی از چین به ایران فقط مسیر دریایی نیست؛ قبل از این‌که کالاهای ارسالی در کشتی بارگیری شوند، چندین مراحل باید پشت سر گذاشته شود تا مجوز بارگیری و ارسال کالا صادر شود. همهٔ این مراحل در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران تاثیرگذار خواهد بود.

اگر با یک شرکت معتبر در زمینه ارسال کالا از چین به ایران همکاری کنید، به طوری که به انجام کارهای تجاری در چین مسلط باشد در این مرحله هزینه زمانی شما کاهش خواهد یافت و کالاهای شما سریع‌تر به داخل کشتی بارگیری و ارسال خواهد شد.

انجام تمام این مراحل در نتیجه نهایی مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران تاثیرگذار خواهد بود. برای کاهش دادن این زمان و انجام سریع‌تر تمام این مراحل نیاز است که کالای خود را به یک شرکت معتبر بسپارید تا تمام مراحل را برای شما انجام دهد.

ثبت قرارداد مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران
 1. تنظیم قرارداد با یک شرکت معتبر بین‌المللی
 2. دریافت بار از محل فروشنده و یا دریافت در بندر بارگیری (با توجه به قرارداد اینکوتِرمز)
 3. نوع حمل بار شما (خرده بار یا کانتینر دربست)
 4. بسته‌بندی در صورت نیاز
 5. انجام امور اداری، صدوربارنامه و امور گمرکی

مثال:

خرده بار یا کانتینر دربست چه تاثیری در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران خواهد داشت؟

اگر بار شما خرده بار باشد، تا زمانی که ظرفیت کل کانتینر پر نشود بار شما به داخل کشتی بارگیری نمی‌شود.در این میان ممکن است چندین روز طول بکشد تا شرکتی که با آن قرارداد دارید ظرفیت کانتینر را تکمیل و آماده ارسال کند.

همین مسائل ریز و جزئی ممکن است چندین روز مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران را افزایش دهد.

[مطلب مرتبط: حمل خرده بار از چین به ایران]

اما راه حل چیست؟ چگونه می‌شود مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران را کاهش داد؟

شرکت ایزی‌فریت در این زمینه می‌تواند مدت زمان حمل را کاهش دهد. با توجه به این‌که ایزی‌فریت با صدها شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همکاری می‌کند، از ظرفیت خالی و زمان ارسال بار توسط شرکت‌های دیگر مطلع است و می‌تواند معرف شما به آن شرکت‌ها باشد.

بعد از تماس با شرکت ایزی‌فریت و یا ثبت درخواست، شرکت ایزی‌فریت با بررسی بار شما و زمانی که برای ارسال بار مدنظر دارید، سریع‌ترین زمان حرکت کشتی‌ها و ارزان‌ترین شرکت حمل‌ونقلی را به شما معرفی خواهد کرد.

 02188992504

عوامل موثر در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

بعد از این‌که مرحله اول را پشت سر گذاشتیم، مرحله دوم اصلی‌ترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد. گفتیم که زمان حمل دریایی بین ۳۰ الی ۳۵ روز است؛ اما چه عواملی در کم و زیاد شدن این زمان نقش دارند؟

 1. شرایط جوی (ممکن است به خاطر بدی آب‌وهوا، حرکت کشتی‌ها با تاخیر انجام شود)
 2. مسائل روز (تحریم‌ها، بیماری‌های واگیردار و مسائل از پیش تعیین نشده ممکن است در  مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران تاثیرگذار باشد)
 3. توقف در مسیر (ممکن است چند روز در مسیر هند برای حمل بار از هند به ایران هم توقف داشته باشد)
 4. زمان انتقال بار (مثلا در کریسمس به علت تراکم بالای درخواست‌ها، مدت زمان تمامی حمل‌ونقل‌ها افزایش می‌یابد)
 5. مبدا و مقصد کشتی باربری چین (از کدام بندر چین قصد ارسال بار به ایران را دارید؟)

برای اطلاعات بیشتر از مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران و استعلام هزینه، با شمارهٔ ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت کنید.

تخلیه و ترخیص بار

بعد از ۳۵ روز بارها به مقصد رسیده و تخلیه شده‌اند اما هنوز به دست شما نرسیده و موفق به ترخیص بار نشده‌اید. اگر به عملیات ترخیص بار مسلط نباشید، این کار زمان زیادی از شما خواهد گرفت و هزینه انبارداری در مقصد را هم به شما تحمیل خواهد کرد.

تاثیر ترخیش بار در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

برای ترخیص کالا از چین در بندر عباس می‌توانید از راهنمایی‌های شرکت ایزی‌فریت استفاده کنید. شرکت ایزی‌فریت عملیات ترخیص بار انجام نمی‌دهد اما برای ترخیص بار، شرکت‌های معتبری را به شما معرفی می‌کند که در سریع‌ترین زمان بار شما را ترخیص می‌کنند.

[مطلب مرتبط: هزینه ترخیص کالا از چین]

عوامل موثر در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران را به طور کلی مرور کردیم. برای کاهش دادن مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران شرکت ایزی‌فریت می‌تواند شما را راهنمایی کند؛ فقط کافی است با شماره تلفن زیر تماس گرفته و یا از طریق گزینه ثبت درخواست اطلاعات بار خود را برای ما بفرستید.

۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴

هزینهٔ‌ حمل بار دریایی از چین به ایران

هزینهٔ حمل بار دریایی از چین، نسبت به سایر روش‌های حمل‌ونقلی، بسیار ارزان‌تر است.

برای کسانی که به دنبال ارزان‌ترین راه برای ارسال بار هستند، می‌توانند با خیال راحت، حمل دریایی از چین به ایران را انتخاب کنند. هزینهٔ حمل بار دریایی از چین به عوامل مختلفی بستگی دارد، و نمی‌توان یک مقدار معین را به عنوان هزینه حمل در نظر گرفت.

میزان هزینه حمل بار دریایی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • به نوع خدماتی که دریافت می کنید، مثلا انبارداری در چین.
 • به قراردادی که میان فروشنده و خریدار بسته شده است. (اینکوتِرمز)
 • میزان باری که باید تا مقصد حمل شود. (کانتینر دربست یا خرده بار)
 • زمان انتقال بار؛ مثلا در برخی از بازه‌های زمانی مثل کریسمس، هزینه انتقال بار افزایش پیدا می‌کند.
 • حساسیت بار: اگر کلاس خطر کالا زیاد باشد نیازمند نگهداری‌های ویژه‌ای می‌باشد؛ به همین علت هزینه‌ٔ بیشتری خواهد داشت.
 • نوع و سایز کانتینر؛ مثلا کانتینرهای یخچالی، کانتینرهای ۴۰ft، کانتینرهای ۲۰ft…
 • هزینه‌ گمرک: هزینه گمرک بنادر با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

در مطلب زیر به صورت کامل در مورد محاسبهٔ هزینه حمل دریایی از چین به ایران صحبت کرده‌ایم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آن را مطالعه کنید.

حمل دریایی چه مزیت‌هایی دارد؟

با وجود این که، مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران طولانی است، اما حمل دریایی از چین دارای مزیت‌های فراوانی است که حمل دریایی از چین را به بهترین گزینه تبدیل کرده است.

مزیت‌های حمل دریایی از چین

 • حمل بار دریایی از چین مثل حمل‌ هوایی یا پست دارای محدودیت وزنی بار نمی‌باشد.
 • حمل بار با وزن بیش از ۵۰۰ کیلوگرم برای حمل‌و‌نقل هوایی مقرون‌به‌صرفه نیست؛ ولی در حمل دریایی هرچه مقدار بار بیشتر باشد حمل دریایی به صرفه‌تر می‌باشد.
 • کالاهایی که کلاس خطر بالایی دارند و حمل هوایی آنها نیازمند مراقبت ویژه است در حمل دریایی بسیار راحت‌تر می‌شود آنها را ارسال کرد.
  مثلاً حمل باطری از چین با کشتی راحت‌تر و کم هزینه‌تر از حمل آن با هواپیما است.
 • اگرچه حمل دریایی از چین به ایران به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، اما حمل‌ونقل هوایی بسیار گران‌تر است.
 • اگر وزن بار بیشتر از ۵۰۰ کیلوگرم باشد و برای دریافت کالا، عجله ندارید، بهترین گزینه، ارسال بار با کشتی از چین به ایران است.

چرا با ایزی‌فریت تجارت کنیم؟

برای آشنایی با خدماتی که شرکت ایزی‌فریت ارائه می‌دهد ویدئو یک دقیقه‌ای زیر را ببینید:

 • کمتر شرکتی می‌تواند مانند ایزی فریت، حمل بار را برای شما آسان کند.
 • ایزی‌فریت، می‌تواند در حمل‌ونقل، بسته‌بندی، بیمه و کسب اطلاعات واقعی در مورد تجارت راهنمایی لازم را به شما ارائه کند.
 • در هر مرحله از انتقال بار، افراد خبره‌ای مراقب بار شما هستند.
مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

شرکت ایزی‌فریت با تجربیات زیادی که در زمینهٔ حمل‌ونقل بین‌المللی دارد، در تمام مراحل ارسال بار همراه شما بوده و خدمات زیر را به‌صورت ویژه ارائه می‌کند.

مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

انجام تمام فرآیند باربری از چین به ایران

شرکت ایزی‌فریت می‌تواند با معرفی شما به بهترین شرکت‌های موجود، کلیهٔ فرآیندهای مربوط به زنجیرهٔ تامین کالا شامل موارد زیر را انجام می‌دهد:

 • تحویل بار از کارخانه
 • انتقال بار به محل بارگیری
 • انجام امور گمرکی و هندلینگ بار در چین
 • بارگیری و انتقال بار به گمرک مقصد

شرکت ایزی‌فریت خدمات ترخیص بار در گمرک بندرعباس و فرودگاه امام خمینی را انجام نمی‌دهد و در صورت درخواست، خریدار را به شرکت‌های زبده در امر ترخیص بار معرفی می‌کند.

امکان ردیابی آنلاین بار دریایی

در روش دریایی ارسال بار از چین به ایران امکان ردیابی آنلاین بار وجود دارد.

خریدار با داشتن مشخصات بار خود می‌تواند بار خود را از زمان شروع حرکت کشتی از چین تا رسیدن به بندرعباس به‌صورت آنلاین ردیابی کند.

مستندسازی، ثبت و نگه‌داری اسناد و مدارک

کلیه اسناد و مدارک خرید و حمل بار، در سایت شرکت ثبت و نگه‌داری می‌شود و خریدار هر زمان که نیاز باشد می‌تواند با مراجعه به سایت شرکت ایزی‌فریت به تمامی اسناد و مدارک دسترسی پیدا کند.

مشاوره جهت بسته بندی کالای ارسالی

مسیر دریایی از چین به ایران طولانی بوده و در طول مسیر ممکن است کالای ارسالی با لرزش‌های زیادی مواجه شود.

برای جلوگیری از خرابی کالای ارسالی باید از بسته بندی مناسب و با کیفیت بالا در بسته بندی کالای ارسالی استفاد شود. توجه به این مورد در حین ارسال تجهیزات حساس الکترونیکی و تجهیزات صنعتی مانند CNC، که قیمت بالایی دارند دوچندان می‌شود.

شرکت ایزی‌فریت با اطلاع از نوع کالای خریداری شده ایمن‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین بسته‌بندی را متناسب با نوع کالای خریداری شده پیشنهاد می‌دهد.

اگر می‌خواهید بار شما در کوتاه‌ترین زمان و ایمن‌ترین راه و با کم‌ترین هزینه ممکن از چین به دست‌تان برسد به  ما اعتماد کنید.


شما می‌توانید برای تعیین دقیق مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران، با شمارهٔ ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت کنید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

ایزی‌فریت چگونه مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران را کاهش می‌دهد؟

ایزی‌فریت به صدها شرکت داخلی و خارجی دسترسی دارد و پس از بررسی بار شما، می‌تواند سریع‌ترین و ارزان‌ترین شرکت حمل‌ونقلی را به شما معرفی کند.

مراحل حمل دریایی از چین چگونه است؟

قبلاً در مورد حمل دریایی از چین مطلب جامعی را منتشر کرده‌ایم، برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه حمل دریایی می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

آیا ارسال خرده بار از چین تاثیری در مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران دارد؟

واقعیت این است که اگر خرده بار خود را از طریق شرکت ایزی‌فریت ارسال کنید مدت زمان حمل تغییر چندانی نمی‌کند. ایزی‌فریت با صدها شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی همکاری می‌کند و به همین علت فرایند ارسال خرده بار سریع‌تر انجام می‌شود.

ثبت درخواست

در این مطلب مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران را بررسی کردیم. برای کاهش دادن مدت زمان حمل دریایی نیاز به یک شرکت معتبر دارید تا در این مسیر همراه و پشتیبان شما باشد.

ایزی‌فریت یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی است که می‌تواند سریع‌ترین و ارزان‌ترین شرکت حل‌ونقلی را به شما معرفی کند. برای مشاوره رایگان با شماره تلفن زیر تماس گرفته و یا از طریق گزینه ثبت در خواست با ما در ارتباط باشید.

 02188992504

2 دیدگاه برای “فاصله و مدت زمان حمل دریایی از چین به ایران

 1. حمید قربانی گفته:

  سلام
  با توجه به اینکه مبدا بار از بنادر مختلف چین میباشد. بهتر است حدود مدت زمان حمل را هم براساس بنادر مختلف بنویسید مثلا از شنزن به ایران یا از شانگهای به ایران

  • ایزی فریت گفته:

   سلام
   ممنون از پیشنهاد شما.
   بله حتما در آینده این قسمت رو اضافه خواهیم کرد.
   اما برای اطلاع بیشتر در مورد مدت زمان هر مسیر می‌تونید با شمارهٔ ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید تا به صورت دقیق به سوالتون پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *