هزينه فريت بار به استراليا

هزینه فریت بار به استرالیا را چگونه محاسبه کنیم؟

کسانی که قصد مهاجرت دائمی، یا تحصیل در استرالیا را دارند، معمولا بخشی از لوازم زندگی و شخصی خود مانند فرش، تابلو، کتاب و … را همراه خود می‌برند. یا اگر دوست یا فامیلی در استرالیا دارند، می‌خواهند وسلیه را برای او ارسال کنند. بهترین گزینه برای این افراد، فریت بار به استرلیا است.

شاید شما هم که در حال خواندن این مطلب هستید، جزو این افراد باشید و قبل از اقدام به سفر یا ارسال بار به استرالیا، می‌خواهید هزینه فریت بار به استرالیا را بدانید.

هزینه فریت بار به استرالیا به عوامل متعددی بستگی دارد. ما در این نوشته این عوامل را بررسی کرده و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

شرکت ایزی فریت سالهاست که در زمینه فریت بار به استرالیا فعالیت دارد و با تمام پیچ‌و‌خم‌های این کار آشناست. اگر می‌خواهید خیالتان از بابت حمل بارتان به استرالیا راحت باشد، بارتان را به ما بسپارید و آن را در هر نقطه از استرالیا که خواستید، تحویل بگیرید.

هزینه فریت بار به استرالیا چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت فریت بار به استرالیا به عوامل متعددی بستگی دارد که باید تمام این عوامل را در محاسبه هزینه در نظر بگیرید.

قیمت فریت بار به استرالیا

در هنگام استعلام هزینه فریت بار به استرالیا از شرکت‌های حمل‌و‌نقل، ممکن است بعضی از شرکت‌ها برای این که نشان دهند هزینه حمل آن‌ها پایین است، فقط به بخشی از هزینه که مربوط به حمل است اشاره کنند و به هزینه‌های جانبی مانند بسته‌بندی، گمرک و غیره اشاره نکنند. در حالی‌ که باید تمام موارد را در محاسبه هزینه نهایی در نظر گرفت.

عوامل موثر در هزینه فریت بار به استرالیا

  • وزن و حجم بار
  • تعرفه‌ی گمرکی
  • ترانزیت داخلی (از فرودگاه تا محل تحویل بار)
  • کلاس خطر بار
  • هزینه خدمات خاص مانند بسته‌بندی و سمپاشی
  • بیمه بار

نقش وزن و حجم بار در قیمت فریت بار به استرالیا

وزن یکی از مهم‌ترین عوامل تعین کننده‌ی هزینه فریت بار به استرالیا است. به‌طور معمول هزینه فریت بار به‌ازای هر کیلوگرم، با افزایش وزن، کاهش می‌یابد.

به‌عنوان مثال قیمت حمل هر کیلوگرم بار در بازه‌های وزنی زیر متفاوت است:

  • زیر ۴۵ کیلوگرم
  • از ۴۵ تا ۱۰۰کیلوگرم
  • از ۱۰۰تا ۳۰۰ کیلوگرم
  • بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم

بیشترین قیمت فریت بار به‌ازای هر کیلوگرم، برای بارهای زیر ۴۵ کیلوگرم، و کمترین قیمت برای بارهای بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم است.

برخی از بارها برخلاف وزن کم، حجم بالایی دارند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. محاسبه هزینه این نوع بارها فقط براساس وزن، به ضرر شرکت‌های هواپیمایی است.

به همین خاطر علاوه بر وزن واقعی، وزن حجمی را نیز که ارتباط مستقیم با حجم دارد، در محاسبه هزینه فریت بار در نظر گرفته می‌گیرند.

محاسبه وزن واقعی و وزن حجمی

وزن واقعی همان وزن بار است که توسط ترازو اندازه‌گیری می‌شود.

وزن حجمی با حجم ارتباط مستقیم دارد. برای بدست آوردن وزن حجمی، طول، عرض و ارتفاع بار را (در مقیاس سانتیمتر) در هم ضرب کرده و بر عدد ۶۰۰۰ تقسیم می‌کنیم.

۶۰۰۰/(طول x عرض x ارتفاع) = وزن حجمی

وزن حجمی

هزینه فریت بار به استرالیا

بعد از محاسبه وزن واقعی و وزن حجمی، بیشترین مقدار بدست آمده ملاک محاسبه قیمت فریت بار خواهد بود.

برای اطلاعات تکمیلی در رابطه با هزینه ارسال بار به استرالیا به لینک زیر مراجعه کنید.

هزینه ارسال بار از ایران به استرالیا چقدر است؟

تعرفه‌های گمرکی

یکی دیگر از هزینه‌های ارسال بار به استرالیا، هزینه‌های گمرکی در استرالیا است. این هزینه بسته به شرایط متغییر است. برای وسایل دست دوم منزل و لوازم شخصی هزینه گمرکی دریافت نمی‌شود.

ترانزیت داخلی

استرالیا کشور بسیار بزرگی است و باتوجه به اینکه بسیاری از شهرهای این کشور فرودگاه بین‌المللی ندارد، شما مجبور هستید بار خود را از فرودگاه به محل مورد نظر خود که ممکن است شهر دیگری باشد، حمل کنید. در محاسبه قیمت فریت بار به استرالیا این هزینه را نیز باید مد نظر قرار دهید.

کلاس خطر بار

حمل اقلامی که جزو کالاهای دارای کلاس خطر هستند، تابع قوانین و مقررات خاصی است. این مقررات توسط انجمن بین‌المللی حمل‌و‌نقل هوایی IATA، جهت جلوگیری از خطراتی مانند انفجار، آتش‌سوزی، نشت مواد اسیدی و … وضع شده است.

اقلام دارای کلاس خطر در ۹ گروه طلبقه بندی می‌شوند که برای حمل هرکدام، مقررات ویژه‌ای وجود دارد. برخی از اقلام مانند باتری که دارای خطر انفجار و آتش‌سوزی هستند، فقط توسط هواپیمای باربری قابلیت حمل دارند و حمل این اقلام با هواپیمای مسافربری ممنوع است.

شرکت‌های هواپیمایی برای جلوگیری از خطرات ذکر شده، باید تمهیدات ویژه‌ای برای حمل این نوع بارها در نظر بگیرند. به همین خاطر هزینه ارسال این نوع بار نسبت‌ به بار معمولی بیشتر است؛ و گاهی به دو برابر هم می‌رسد.

کلاس خطر در فریت بار به استرالیا

هزینه خدمات خاص مانند بسته‌بندی و سمپاشی

برای اینکه اقلام ارسالی به استرالیا سالم به مقصد برسند، باید بسته‌بندی مناسبی داشته باشند. اقلام حساسی که احتمال آسیب دیدن آنها در حین حمل زیاد است، باید دارای بسته‌بندی محکم و مقاومی باشند.

بسته‌بندی علاوه بر محافظت از بار در طول حمل، نقش مهمی در کاهش هزینه حمل دارد. با بسته‌بندی مناسب می‌توانیم حجم بار را کاهش دهیم. کاهش حجم بار هم تاثیر مستقیمی در کاهش هزینه ارسال بار دارد.

بسته‌بندی بار شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، ولی اگر با نگاه بالا به بسته‌بندی نگاه کنیم، یک کار تخصصی است. به طور قطع هزینه‌ای که برای بسته‌بندی هزینه می‌کنیم هدر نمی‌رود و با سالم رسیدن بار و کاهش هزینه ارسال، جبران می‌شود.

بسته بندی در هزینه فریت بار به استرالیا

استرالیا قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌‌ای در مورد مسایل زیست محیطی دارد. اگر در بسته‌بندی از بسته‌های چوبی که از چوب خام ساخته شده‌اند استفاده کنیم، حتما باید این جعبه‌ها سمپاشی شده و گواهینامه سمپاشی دریافت کنند. بنابراین هزینه سمپاشی نیز باید در قیمت فریت بار به استرالیا در نظر گرفته شود.

بیمه بار

ما تمام تلاش خود را می‌کنیم با انجام بسته‌بندی مناسب و استفاده از لوازم مقاوم و محکم در بسته‌بندی و دقت در حمل و بارگیری، احتمال آسیب دیدن بار شما را به حداقل برسانیم. ولی همیشه این احتمال وجود دارد که بار شما در یکی از مراحل حمل، آسیب ببیند و هزینه شما به هدر رود.

برای اینکه با اطمینان خاطر بارتان را ارسال کنید، باید پیش‌بینی خسارت‌های احتمالی را بکنید و بار خود را در برابر این خسارت‌ها بیمه کنید. در محاسبه هزینه فریت بار به استرالیا، باید هزینه بیمه را نیز در نظر داشته باشید.

بیمه در هزینه فریت بار به استرالیا

سخن پایانی

باتوجه به موارد گفته شده هزینه فریت بار به استرالیا به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از این عوامل نیز متغییر هستند. جهت تعین قیمت دقیق فریت بار از استرالیا به ایران، باید اطلاعات کامل بار ارسالی مشخص باشد.

برای استعلام قیمت فریت بار به استرالیا، درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در اولین فرصت پس از ثبت درخواست به سوال‌های شما پاسخ می‌دهند.

شما همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به استرالیا، با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *