هزینه حمل بار از استانبول به تهران

هزینه حمل بار از استانبول به تهران را چگونه محاسبه کنیم؟

استانبول به‌عنوان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه، پایتخت فرهنگی و اقتصادی آن کشور نیز محسوب می‌شود. بخش زیادی از وارادت ایران از ترکیه، از این شهر تامین می‌شود. روزانه کالای زیادی از این شهر، از مسیر هوایی و زمینی وارد کشورمان، به‌خصوص شهر تهران می‌شود.

هزینه حمل بار از استانبول به تهران، یکی از سوالات متداول بازرگانان و مسافران ایرانی است. شاید شما هم که در حال خواندن این مطلب هستید، به دنبال وارد کردن کالای تجاری یا لوازم منزل خود از استانبول به تهران هستید.

شرکت ایزی فریت سالیان زیادی است که، در حال ارائه خدمات حمل بار از ترکیه به ایران است. ما با داشتن کادری مجرب، آماده هستیم بار شما را با بهترین کیفیت از استانبول به تهران حمل کنیم.

در این نوشته قصد داریم عوامل تاثیر گذار در هزینه حمل بار از استانبول به تهران را بررسی کنیم، و به سوال‌های شما در این زمینه پاسخ دهیم.

برای دسترسی سریع به مطالب این مطلب روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

 1. روش‌های حمل بار از استانبول به تهران
  1. حمل بار زمینی از استانبول به تهران
  2. حمل بار هوایی از استانبول به تهران
 2. محاسبه هزینه حمل بار از استانبول به تهران
  1. محاسبه هزینه حمل بار هوایی از استانبول به تهران
  2. محاسبه هزینه حمل بار زمینی از استانبول به تهران

روش‌های حمل بار از استانبول به تهران

روش‌های رایج حمل بار از استانبول به تهران، حمل هوایی و زمینی است. با توجه به اینکه ایران و ترکیه دارای مرز مشترک زمینی هستند، علاوه بر حمل هوایی، امکان حمل زمینی نیز از این کشور به ایران وجود دارد.

واردکنندگان کالا از استانبول، باتوجه به شرایط بار و زمان تحویل، می‌توانند یکی از روش‌های زمینی یا هوایی حمل بار از استانبول به تهران را انتخاب کنند.

حمل بار زمینی

فاصله زمینی استانبول تا تهران، حدود ۲۵۰۰ کیلومتر است. مدت زمان حمل بار زمینی از استانبول به تهران، حدود ۷ تا ۱۰ روز است. البته در صورتی که بار شما خرده بار باشد، این زمان ممکن است بیشت از دو هفته طول بکشد.

اگر بار شما بیش از ۵۰۰ کیلوگرم، و زمان تحویل بار دارای اهمیت کمتری باشد، شما می‌توانید بار خود را به‌صورت زمینی از ترکیه به ایران حمل کنید. بار زمینی می‌تواند از گمرک بازرگان، گمرک رازی و گمرک سرو، که هر سه در آذربایجان‌غربی قرار دارند، وارد ایران شود.

قیمت حمل بار از استانبول به تهران

حمل بار زمینی به دو طریق فول تراک و خرده بار انجام می‌شود. قیمت حمل بار از استانبول به تهران و زمان تحویل هر کدام متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با حمل بار زمینی از ترکیه به ایران، روی لینک زیر کلیک کنید:

حمل بار زمینی از ترکیه به ایران را به ایزی‌فریت بسپارید

حمل بار هوایی

رایج‌ترین روش حمل بار از استانبول به تهران، حمل هوایی است. اگر مقدار بار شما کم و زمان تحویل آن اهمیت زیادی دارد، بهتر است که بار خود را به‌صورت هوایی منتقل کنید.

در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی داخلی، خدمات حمل بار از استانبول به تهران را ارائه می‌دهند. مدت زمان حمل بار از مسیر هوایی، حدودا ۲ روز طول می‌کشد.

هزینه باربری از استانبول به تهران

برای اطلاعات بیشتر در زمینه حمل بار هوایی از ترکیه به ایران، به لینک زیر مراجعه نمایید:

حمل بار هوایی از ترکیه به ایران

محاسبه هزینه حمل بار از استانبول به تهران

هزینه حمل بار از استانبول به تهران، مهمترین عامل تعیین کننده‌ی روش حمل بار است. قیمت حمل بار از استانبول به تهران به عوامل متعددی بستگی دارد.

نحوه محاسبه هزینه باربری از استانبول به تهران، در ارسال هوایی و زمینی متفاوت است. در ادامه عوامل تاثیرگذار در هزینه باربری از استانبول به تهران، از مسیرهای هوایی و زمینی را بررسی می‌کنیم.

هزینه حمل بار از استانبول به تهران

قیمت حمل بار از استانبول به تهران از مسیر هوایی

عوامل موثر در قیمت حمل بار از استانبول به تهران از مسیر هوایی، عبارتند از:

 • وزن بار
 • حجم بار
 • کلاس خطر بار
 • هزینه‌ی بیمه‌ی تکمیلی
 • شرکت‌هواپیمایی حمل بار
 • هزینه‌های گمرک و ترخیص بار

وزن بار

وزن، مهمترین عامل تعیین کننده هزینه حمل بار از استانبول به تهران است. قیمت حمل بار از استانبول به تهران از مسیر هوایی در وزن‌های مختلف، به‌ازای هر کیلوگرم متفاوت است. هر چقدر وزن بار بیشتر باشد، قیمت حمل به ازای هر کیلوگرم بار، کاهش می‌یابد.

بازه‌های وزنی برای محاسبه هزینه باربری از استانبول به تهران از مسیر هوایی، به‌صورت زیر است:

 • زیر ۴۵ کیلوگرم
 • بین ۴۵ و ۱۰۰ کیلوگرم
 • بین ۱۰۰ و ۳۰۰ کیلوگرم
 • بالای ۳۰۰‌ کیلوگرم

حداکثر هزینه حمل بار از استانبول به تهران به ازای هر کیلوگرم، برای بارهای زیر ۴۵ کیلوگرم و حداقل هزینه، برای بارهای بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم است.

حجم بار

در محاسبه هزینه باربری از استانبول به تهران از مسیر هوایی علاوه بر وزن بار، حجم آن نیز باید در نظر گرفته شود. به‌همین دلیل علاوه بر وزن واقعی بار، وزن حجمی نیز محاسبه می‌شود.

وزن واقعی بار

وزن واقعی بار بوسیله ترازو اندازه‌گیری می‌شود.

وزن حجمی بار

برای بدست آوردن وزن حجمی، حجم بار را محاسبه کرده و به عدد ۶۰۰۰ تقسیم می‌کنند.

۶۰۰۰/(ارتفاع x عرض x طول) = وزن حجمی

بیشترین مقدار بدست آمده ملاک محاسبه هزینه باربری از استانبول به تهران، در نظر گرفته می‌شود.

شما می‌توانید با بسته‌بندی مناسب بارتان، علاوه بر کمک به حمل سالم آن، حجم بار را کاهش دهید. کاهش حجم بار هم تاثیر مستقیمی در هزینه حمل آن دارد.

کلاس خطر بار

بارهایی مانند باتری، مواد اسیدی و گازها که جزو مواد خطرناک هستند، دارای کلاس خطر هستند. برای حمل این بارها از مسیر هوایی، محدودیت‌‌های زیادی وجود دارد.

هزینه حمل این اقلام نسبت به بارهای معمولی بیشتر است. به‌عنوان مثال برای حمل باتری با هواپیما، مقررات بسیار سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد و هزینه حمل آن نسبت به بارهای معمولی، نزدیک به دو برابر است.

‌جهت مشاهده لیست اقلامی که دارای کلاس خطر هستند روی لینک زیر کلیک کنید.

لیست اقلام دارای کلاس خطر

هزینه بیمه‌ تکمیلی

تمام بارهای ارسالی از استانبول به تهران دارای بیمه پایه هستند، ولی این بیمه برای پوشش خسارت‌های احتمالی، کافی نیست. پیشنهاد می‌شود برای اطمینان خاطر از پوشش خسارت‌های حتمالی، بارتان را بیمه تکمیلی نمایید.

در صورت درخواست، شرکت ایزی فریت شما را به شرکت‌های بیمه مجرب در این زمینه معرفی می‌کند.

شرکت هواپیمایی حمل بار

شرکت‌های هواپیمایی مختلفی مانند شرکت‌های اماراتی، قطری و ایرانی، خدمات حمل بار از استانبول به تهران را ارائه می‌دهند.

هزینه حمل بار از استانبول به ایران بوسیله شرکت‌های هواپیمایی خارجی به‌مراتب بالاتر است. جهت کاهش هزینه باربری از استانبول به تهران، بهتر است که از شرکت‌های هواپیمانی داخلی برای حمل بار استفاده کنید.

هزینه گمرک و ترخیص بار

هزینه گمرک و ترخیص بار از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه نهایی حمل بار از استانبول به تهران است. تعرفه‌ي کالاهای وارداتی بسته به شرایط مختلف تغییر می‌کنند.

شرکت ایزی فریت کارهای مربوط به ترخیص کالا را انجام نمی‌دهد؛ ولی شما را به شرکت‌های مجرب در زمینه ترخیص کالا معرفی می‌کند، تا بار شما را با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ترخیص ‌کنند.

برای اطلاع دقیق از هزینه حمل بار از استانبول به تهران از مسیر هوایی، درخواست خود را در سایت ثبت نمایید. مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، هزینه حمل بار را به شما اعلام می‌کنند.

شما همچنین می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ با ما تماس بگیرید.

هزینه باربری از استانبول به تهران از مسیر زمینی

قیمت حمل بار از استانبول به تهران از مسیر زمینی، در مقایسه با مسیر هوایی کمتر است. برای بارهایی که وزن آن‌ها بیشتر از ۵۰۰‌ کیلوگرم است، حمل زمینی مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

قیمت حمل بار از استانبول به تهران

حمل زمینی از استانبول به تهران به دو صورت فول تراک و خرده بار انجام می‌شود.

حمل فول تراک

در حمل فول تراک، کل ظرفیت یک کامیون توسط یک نفر اجاره می‌شود. در صورتی که بار شما زیاد باشد، حمل فول تراک مقرون‌به‌صرفه‌تر است. هزینه حمل فول تراک، حدود ۷۵ درصد هزینه حمل خرده بار است.

حمل خرده بار

اگر مقدار بار شما کمتر از ظرفیت یک کامیون باشد، بهتر است از حمل خرده بار استفاده کنید. در این حالت بار شما کنار بار واردکنندگان دیگر، به‌صورت مشترک در یک کامیون حمل می‌شود. این روش برای حمل بارهای کم مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

بیشتر هزینه‌های مربوط به حمل زمینی، مانند هزینه گمرک و بیمه، مانند هزینه ارسال بار هوایی است.

برای اطلاع دقیق از هزینه حمل بار از استانبول به تهران از مسیر زمینی، درخواست خود را در سایت ثبت نمایید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، قیمت حمل بار از استانبول به تهران را به شما اعلام می‌کنیم.

سخن آخر

ارسال بار از استانبول به تهران دارای پیچیدگی‌های زیادی است و نیاز به تجارب زیادی در زمینه حمل‌ونقل بین‌المللی دارد.

جهت حمل ایمن بار خود و کاهش هزینه‌ باربری از استانبول به تهران، بار خود را به ما بسپارید. ما با داشتن تجارب زیاد در زمینه حمل بار از استانبول به تهران، به شما اطمینان می‌دهیم که در تمام مراحل حمل بار، همراه شما هستیم و بار شما را با بهترین کیفیت از استانبول به تهران حمل می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *