حمل بار از ایران به کانادا

حمل بار از ایران به کانادا

قصد حمل بار از ایران به کانادا را دارید اما هنوز نمی‌دانید دقیقاً چگونه می‌توانید حمل بار به کانادا را انجام دهید؟ حمل کالا به کانادا بدون تجربه‌ٔ قبلی ممکن است کمی سردرگم کننده باشد.

ارسال بار از کانادا به ایران را در مطلب دیگری بررسی کرده‌ بودیم؛ اما در این مطلب با همراهی همدیگر نحوه ارسال بار به کانادا را بررسی می‌کنیم و با انواع روش‌های حمل کالا به کانادا و نکات مربوط به آن آشنا می شویم.

بعد از آشنایی با نحوه ارسال بار به کانادا می‌توانید جهت ارسال کالا به کانادا ثبت درخواست را انجام دهید. شرکت ایزی‌فریت پس از بررسی بار ارسالی شما، از میان صدها شرکت حمل بار به کانادا مناسب‌ترین و ارزان‌ترین شرکت حمل‌ونقلی را جهت بربری کانادا به شما معرفی خواهد کرد.

در این مطلب موضوعات زیر را بررسی کرده‌ایم

برای دسترسی سریع به مطالب گفته شده می‌توانید بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

نحوه ارسال بار به کانادا چگونه است؟

در همین ابتدا بهتر است بدانیم برای فرستادن بار به کانادا می‌توانیم از ۲ روش استفاده کنیم.

حمل بار به کانادا با هرکدام از این ۲ روش امکان‌پذیر است و می‌شود ارسال بار به کانادا را به صورت حمل دریایی و حمل هوایی انجام داد.

 • بارهای مسافری
 • بارهای تجاری
 • وسایل منزل

و کالاهای دیگری که ممکن است یکی از گزینه‌های شما برای ارسال بار به کانادا باشند. باربری به کانادا را با تشخیص این‌که کدام روش مناسب کدام نوع بار است به راحتی می‌شود انجام داد.

 • اما مناسب‌ترین روش کدام است؟
 • حمل هوایی را انتخاب کنیم یا حمل دریایی را؟
 • به عنوان یک مسافر و یا مهاجر، کدام روش را برای فرستادن بار به کانادا انتخاب کنیم؟
 • نحوه ارسال بار به کانادا برای بارهای تجاری چگونه است؟
 • و سوال‌های بسیار زیادی که ممکن است همین الان به آنها فکر ‌کنید.

اما برای رسیدن به جواب، برای حمل کالا به کانادا سعی می‌کنیم تمام نکات مربوط به فرستادن بار به کانادا را با هرکدام از این ۲ روش در این مطلب بررسی کنیم.

اما اگر خواندن این مطلب خارج از حوصله شماست و اطلاعات کافی در زمینه باربری کانادا را دارید، همین الان می‌توانید از طریق گزینه ثبت درخواست با ما در ارتباط باشید.

کارشناسان شرکت ایزی‌فریت، به عنوان یک شرکت حمل بار به کانادا راهنمایی‌های لازم را برای استعلام قیمت حمل بار به کانادا و زمان رسیدن بار به کانادا را به شما خواهند داشت.

۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴

برای حمل بار به کانادا حمل دریایی مناسب شماست یا حمل هوایی؟

حمل بار به کانادا با کشتی و هواپیما

کمی به این موضوع فکر کنید!

زمان رسیدن بار به مقصد برای شما مهم است یا هزینه ارسال آن؟

اگر زمان رسیدن بار به مقصد برای شما مهم است و می‌خواهید هرچه سریع‌تر بار ارسالی شما به کانادا برسد ارسال بار با هواپیما مناسب شماست.

و اگر هزینه حمل کالا به کانادا برای شما مهم‌تر است و زمان رسیدن بار به مقصد در اولویت بعدی قرار دارد حمل بار دریایی به کانادا مناسب شما خواهد بود.

در ادامه مطلب روش حمل دریایی و حمل هوایی را بررسی خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و به آسانی بتوانید برای ارسال بار به کانادا تصمیم‌گیری کنید.

حمل کالا به کانادا با هواپیما

برای بارهای تجاری و اضافه‌بار مسافری می‌شود باربری به کانادا را با هواپیما انجام داد. در روش حمل هوایی ارسال کالا به کانادا از دو اصلاح فریت‌بار مسافری و کارگو در این مطلب استفاده می‌کنیم و هر کدام را جداگانه توضیح می‌دهیم.

فریت بار هوایی چیست و مناسب چه کسانی است؟

ارسال بار مسافری به کانادا را فریت بار می‌گویند. حمل کالا به کانادا با فریت بار شرایطی دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

قبلاً در مطلب جداگانه‌ای حمل بار هوایی به کانادا و نکات مربوط به آن را بررسی کرده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آن مطلب را نیز مطالعه کنید.

نحوه ارسال بار به کانادا با فریت‌بار هوایی

اما فریت بار مناسب چه کسانی است و چه نکاتی را برای فریت بار باید رعایت کنیم؟

فریت بار هوایی مناسب کسانی است که:

 • قصد مسافرت به کانادا را دارند و به همراه خود مقداری لوازم مورد نیاز و ضروری حمل می‌کنند.
 • کسانی که می‌خواهند برای دوستان، اقوام و آشنایان خود در کانادا مقداری کالا ارسال کنند.

برای جابجایی بار مسافرین، شرکت‌های هواپیمایی ظرفیت محدودی دارند و معمولاً هر مسافر بیشتر از ۳۰ کیلوگرم بار نمی‌تواند با خود به همراه داشته باشد.

از طرفی، اگر بار مسافری شما بیشتر از این مقدار باشد شرکت‌های هواپیمایی هزینه زیادی را برای حمل اضافه‌بار در نظر می‌گیرند.

در مواقعی که بار همراه شما بیشتر از مقدار مجاز بار مسافری باشد، برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از فریت‌بار هوایی استفاده کنید؛ تا هزینه باربری به کانادا را تا ۵۰ درصد کاهش دهید.

برای فریت‌بار هوایی به کانادا هم‌اکنون می‌توانید از طریق گزینه ثبت درخواست با کارشناسان شرکت ایزی‌فریت در ارتباط باشید.

کارشناسان شرکت ایزی‌فریت با توجه به نوع بار، راهنمایی‌های لازم را به شما خواهند گفت.

۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴

پیشنهاد

اگر شما هم مسافر هستید و یا می‌خواهید برای آشنایان خود مقداری کالا بفرستید، و تصمیم گرفته‌اید باربری به کانادا را از طریق فریت بار هوایی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را از دست ندهید.

در این مطلب پیشنهادی، تمام اطلاعات مورد نیاز نحوه فریت بار به کانادا را توضیح داده‌ایم. با مراجعه به این مطلب و خواندن آن، با نحوه ارسال بار به کانادا از طریق فریت بار هوایی آشنا خواهید شد.

همچنین در مطلب جداگانه‌ی دیگری عوامل موثر در هزینه فریت بار را به طور کامل بررسی کرده‌ایم، می‌توانید برای برای اطلاعات بیشتر آن مطلب را نیز مرور کنید.

حمل بار به کانادا با کارگو

ارسال کالا به کانادا با هواپیما برای بارهای تجاری را کارگو می‌گوییم. برای ارسال سریع بارهای تجاری به کانادا می‌توانیم از کارگو استفاده کنیم.

اگر شما هم قصد ارسال بارهای تجاری به کانادا را دارید می‌توانید از کارگو استفاده کنید.

تفاوت نحوه حمل در کارگو و فریت بار هوایی این است که در فریت بار هوایی برای ارسال بار از هواپیماهای مسافری استفاده می‌شود. اما در کارگو برای فرستادن بار به کانادا از هواپیماهای باری استفاده می‌شود.

همچنین برای فرستادن بار به کانادا با کارگو، هر کالایی که ممنوعیت خروج نداشته باشد را می‌توانید به کانادا ارسال کنید.

اما در فریت بار هوایی ارسال کالاهای نو در تعداد زیاد را نمی‌شود انجام داد. چرا که ارسال کالاهای نو در تعداد زیاد ماهیت تجاری به خود می‌گیرد.

از طریق لینک زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری از هزینه ارسال بارهای تجاری به کانادا با کارگو را به دست بیاورید.

[مطلب مرتبط: هزینه ارسال بار با هواپیما به کانادا]

حمل بار از ایران به کانادا با کشتی

ارسال کالا به کانادا با کشتی امکان‌پذیر است.

حمل کالا به کانادا با کشتی روش دیگری برای فرستادن بار به کانادا است.

فرقی نمی‌کند حجم بارمان چقدر باشد، به هر حال می‌توانیم برای فرستادن بار به کانادا از کشتی هم استفاده کنیم.

برای فریت بار به کانادا با کشتی لازم است با دو اصطلاح حمل‌ونقل دریایی کمی بیشتر آشنا شویم. در حمل‌ونقل دریایی، برای ارسال کالا به کانادا از دو اصطلاح زیر استفاده می‌کنیم.

 • خرده‌بار (گروپاژ) LCL
 • فول‌بار (دربستی) FCL

قبل از این‌که وارد جزئیات خرده‌بار و فول‌بار بشویم، لازم است بدانیم که شرکت حمل بار به کانادا برای حمل‌ونقل دریایی از کانتینرهای زیر استفاده می‌کند.

اندازه کانتینرها برای فرستادن بار به کانادا
 • کانتینرهای ۲۰ فوت
 • کانتینرهای ۴۰ فوت

ارسال فول بار چگونه است؟

ظرفیت کانتینرهای حمل بار به کانادا بر مبنای مترمکعب اجاره داده می‌شود. زمانی که حجم بارمان مقداری باشد که حداقل کل ظرفیت یک کانتینر را پر کند از حمل فول بار استفاده می‌کنیم.

به عبارت ساده‌تر، اجاره کانتینر به صورت دربست را فول بار می‌گوییم. در کانتینرهای فول بار کل ظرفیت یک کانتینر فقط برای حمل بار یک نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارسال خرده‌بار چگونه انجام می شود؟

اما زمانی که حجم بار شما کم باشد می‌توانید از روش خرده بار استفاده کنید. برای ارسال خرده بار با کشتی به کانادا می‌توانید بخشی از فضای یک کانتینر را اجاره کنید.

 • فضای کانتینرهای اشتراکی بر حسب CBM محاسبه می‌شود
 • هر CBM معادل یک متر مکعب است
 • برای ارسال خرده‌بار در کانتینرهای اشتراکی حداقل فضایی که می‌توانید اجاره کنید یک CBM است
 • در هر CBM بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرم بار نمی‌شود ارسال کرد
 • اگر وزن بار کم‌تر از ۲۰۰ کیلوگرم اما حجم آن بیشتر از یک CBM باشد ۲ CBM محاسبه می‌شود.

اما به یاد داشته باشید برای بارهای زیر ۵۰۰ کیلوگرم حمل هوایی از لحاظ قیمتی به صرفه‌تر خواهد بود.

با دو اصطلاح حمل دریایی هم تا حدودی آشنا شدیم. اگر قصد ارسال بار با کشتی به کانادا را دارید در مطلب زیر حمل بار با کشتی به کانادا را به طور کامل توضیح داده‌ایم. با مراجعه به آن مطلب می‌توانید اطلاعات کافی در این زمینه را به دست بیاورید.

[مطلب مرتبط: حمل بار دریایی به کانادا]

ارسال کالا به کانادا به کدام شهرهای کانادا امکان‌پذیر است؟

 • بندر تورنتو
 • بندر ونکوور
 • بندر مونترال
باربری تهران به کانادا به بندر تورنتو امکان‌پذیر است.

برای ارسال بار دریایی به کانادا به ۳ بندر مهم و تجاری کانادا می‌شود بار ارسال کرد.

برای حمل بار از ایران به کانادا مبدأ بارهای ارسالی از بندر شهیدرجایی بندرعباس خواهد بود.

برای باربری تهران به کانادا و به طور کلی حمل بار از ایران به کانادا ابتدا کانتیرهای بارگیری شده به بندرعباس ارسال می‌شوند و در بندر شهیدرجایی به داخل کشتی بارگیری و به مقصد کانادا ارسال می‌شوند.

اما برای ارسال بار هوایی به کانادا از فرودگاه امام خمینی تهران می‌شود به فرودگاه‌های بین‌المللی تورنتو، ونکوور و مونترال بار ارسال کرد.

اما در حال حاضر با توجه به شرایط موجود در روزهایی از سال برای برخی از شهرهای کانادا ممکن است محدودیتی برای ارسال بار هوایی پیش بیاید؛ که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شرکت ایزی‌فریت، شرکت حمل بار به کانادا در تماس باشید.

۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴

قوانین و مقررات خروج کالا و ارز

این کالاها برای باربری در کانادا ممنوع است.

خروجی برخی از کالاها به طور کلی ممنوع است و نمی‌شود برای حمل بار به کانادا و دیگر کشورها این کالاها را در اختیار داشت. از جمله:

 • مشروبات الکلی
 • وسایل قمار
 • مواد مخدر
 • اسلحه سرد و گرم و مواد منفجره
 • هر کالایی که با شئونات مذهبی و ملی مغایرت داشته باشد
 • اشیای عتیقه و کالاهایی که جنبه میراث فرهنگی دارند.

اما برخی دیگر از کالاها بدون داشتن مجوز ارسال، با محدویت مواجه هستند و می‌شود تا سقف معینی از این کالاها را به همراه داشت.

 • خاویار تا ۱۲۵ گرم
 • فرش دست بافت تا ۲۰ متر مربع
 • طلا و جواهرات تا ۱۵۰ گرم
 • ظروف و مصنوعات نقره تا ۳ کیلوگرم
 • زعفران تا ۱۰۰ گرم

این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها قوانین جاری در کشور محسوب می‌شود. اما برای فرستادن بار به کانادا برخی ممنوعیت‌های بین‌المللی هم وجود دارد.

به طور مثال حمل هوایی کالاهایی که قابلیت اشتعال دارند و ممکن است امنیت هواپیما را به خطر بیندازد ممنوع است و باید در شرایط ویژه‌ای حمل شود.

قوانین ارسال حیوانات خانگی

باربری به کانادا برای حیوانات خانگی هم امکان‌پذیر است.

حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه را می شود به کانادا فرستاد. برای فرستادن حیوانات خانگی باید قفص مخصوص تهیه شود. برای فرستادن حیوانات خانگی، می‌توانید با شرکت ایزی‌فریت تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را کسب کنید.

همچنین در این لینک قوانین و مقررات ورود و خروج حیوانات را می‌توانید مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت فرستادن بار به کانادا

برای بارهای تجاری مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • کارت بازرگانی
 • مجوز صادرات
 • بارنامه
 • فاکتور و لیست اقلام
 • کارت مجوز عمومی
 • در صورت نیاز به به سایر اسناد به شما اعلام خواهد شد

مدارک مورد نیاز برای ارسال بارهای مسافری

 • پاسپورت و کارت ملی مسافر
 • فهرست اقلام ارسالی
 • ارائه بلیط
 • بارنامه
 • مجوز فریت بار (پته گمرکی)

مراحل باربری به کانادا

 • ثبت درخواست و مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت ایزی‌فریت
 • تنظیم قرارداد حمل بار
 • تحویل بار و انجام امور اداری و گمرکی
 • صدور بارنامه و ارسال بار به مقصد کانادا
 • پشتیبانی تا رسیدن بار به مقصد
 • تخلیه بار در مقصد و شروع ترخیص بار

باربری در کانادا و خدمات ایزی‌فریت

برای آشنایی با خدمات شرکت ایزی‌فریت ویدئو ۱ دقیقه‌ای زیر را ببینید:

ردیابی آنلاین

شرکت ایزی‌فریت به صورت روزانه موقعیت بار ارسالی شما را برایتان ایمیل می‌کند؛ می‌توانید در هر لحظه موقعیت بار خود را به صورت آنلاین رهگیری کنید.

ثبت اسناد و مدارک در حساب کاربری

تمام اسناد و مدارک بارهای ارسالی شما، در حساب کاربری شخصی شما ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

قیمت مناسب حمل بار

شرکت ایزی‌فریت با صدها شرکت حمل‌ونقلی داخلی و خارجی همکاری می‌کند و پس از بررسی بار، مناسب‌ترین و ارزان‌ترین شرکت حمل‌ونقلی را به شما معرفی می‌کند.

امکان پرداخت هزینه حمل بار در ۳ مقطع زمانی

ایزیی‌فریت این امکان را فراهم کرده تا در ۳ مقطع بتوانید هزینه حمل را پرداخت کنید:

 • در مبدأ و قبل از ارسال بار
 • در حین حمل بار و قبل از رسیدن بار به مقصد
 • در مقصد
  • برای پرداخت هزینه در مقصد ۴ درصد به مبلغ نهایی بابت کارمزد انتقال پول افزوده می‌شود.
  • در حمل دریایی بعد از پرداخت کامل هزینه امکان ترخیص بار وجود دارد.

سوالات متداول

برای باربری کانادا ایزی‌فریت چگونه هزینه حمل را کاهش می‌دهد؟

ایزی‌فریت با صدها شرکت حمل داخلی و خارجی برای باربری کانادا همکاری می‌کند و پس از بررسی بار ارسالی، ارزان‌ترین و مناسب‌ترین شرکت حمل‌ونقلی را به شما معرفی می‌کند.

باربری تهران به کانادا چقدر هزینه دارد؟

در مطلب جداگانه‌ای هزینه ارسال بار به کانادا را بررسی کرده‌ایم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مطلب مراجعه کنید.

نحوه ارسال بار به کانادا به چند روش امکان‌پذیر است؟

ارسال بار به کانادا به ۲ روش حمل دریایی و حمل هوایی انجام می‌شود.

ثبت درخواست

بعد از خواندن این مطلب اگر قصد فرستادن بار به کانادا را دارید، هم‌اکنون می‌توانید از طریق گزینه ثبت درخواست و یا تماس با شماره تلفن زیر با کارشناسان شرکت ایزی‌فریت در ارتباط باشید.

فرقی نمی‌کند قصد ارسال یک بار کوچک را داشته باشید یا چندین کانتینر دربست، شرکت ایزی‌فریت خدمات باربری در کانادا و باربری به کانادا را به صورت حمل هوایی و دریایی انجام می‌دهد.

شرکت ایزی‌فریت با توجه به تجارب بین‌المللی و دسترسی‌هایی که به صدها شرکت‌‌ حمل بار دارد، مناسب‌ترین گزینه را برای حمل بار به کانادا به شما معرفی می‌کند.

بعد از ثبت درخواست، شرکت ایزی‌فریت در کمتر از ۲۴ ساعت هزینه ارسال بار به کانادا را به شما اعلام می‌کند.

۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *