حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

در حال حاضر ترکیه میزبان بیشترین جمعیت مهاجر است. موارد زیادی پیش آمده که مهاجرین ایرانی ساکن ترکیه در بازگشت به ایران قصد حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران را به صورت فریت‌بار و خرده‌بار دارند زیرا وزن محموله‌ی اثاثیه منزل معمولا بیشتر از وزن مجاز مسافری می‌باشد.

شما می‌توانید تنها تا حد معینی بار، در هنگام خروج از ترکیه به همراه خود داشته باشید. و درصورتی‌که از این قانون سرپیچی کنید، ملزم به پرداخت جریمه‌ای نسبتاً سنگین خواهید‌‌‌‌بود.
بنابراین ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران چگونه انجام می‌شود؟ هزینه آن چقدر است؟ به چه روش‌هایی صورت می‌گیرد؟ و …

در این مطلب سعی داریم کلیه مراحل حمل اثاثیه از ترکیه به ایران را برای شما شرح دهیم.
شرکت ایزی‌فریت با داشتن سابقه‌ای درخشان در خدمت شماست تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان و با ایمن‌ترین روش‌ها و با هزینه ای مناسب وسایل منزل خود را از ترکیه به ایران حمل کنید.
با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب

روش‌های حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

شرکت ایزی‌فریت، حمل وسایل منزل از ترکیه به ایران را با پشتیبانی مستمر و با نازل‌ترین قیمت به دو روش زیرانجام می‌دهد:

 • حمل‌و‌نقل هوایی
 • حمل‌ونقل زمینی

حمل‌و‌نقل هوایی:

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران


یکی از روش های حمل وسایل منزل از ترکیه ، حمل هوایی از ترکیه است. حمل هوایی از ترکیه سریع‌ترین روش ارسال بار از ترکیه می‌باشد. در این روش بسته به نوع ایرلاین، زمان ارسال بار متغیر بوده اما این زمان غالبا دو روز است.

حمل و نقل زمینی:

حمل وسایل منزل از ترکیه به ایران


حمل و نقل زمینی از شمال غربی کشور مانند مرز بازرگان صورت می‌گیرد. ارسال بار ازترکیه در اکثر مواقع به شکل کامیون دربست به حجم کانتینر ۴۰ فوت صورت می‌گیرد.

مدت زمان ارسال کالا از ترکیه به صورت دربست حدود ۱۰-۷ روز  است.

در صورتی که شما تمایل به حمل بار به صورت خرده‌بار داشته باشید هزینه ارسال کمتر خواهد بود و به این صورت است که شما تنها بخشی از کانتینر را برای حمل زمینی از ترکیه اجاره می‌کنید.

در این صورت ممکن است حدود یک ماه طول بکشد تا کل بار برای ارسال آماده شود. (به دلیل هماهنگی بین صاحبان کالا و مدت زمان لازم برای پر شدن کانتینر)

انتخاب نوع خودروي مناسب جهت حمل بار، يكي از مهمترين عوامل در جابجايي بار يا كالا است و نيازمند بررسي كارشناسي مي‌باشد. 

شما مي‌بايست قبل از تهيه خودروي باربري از مشاوره هاي لازم جهت انتخاب نوع خودرو مناسب بهره‌مند گرديده و بهترين و موثرترين انتخاب را انجام دهید.

كارشناسان شرکت ایزی‌فریت، در زمینه مشاوره‌هاي حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران در خدمت شما مي باشند. 

مقایسه روش های حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران به صورت زمینی یا هوایی؟ این سوالی است که ذهن خیلی از افرادی که می‌خواهند از ترکیه به ایران اسباب‌کشی کنند را درگیر کرده‌ است.
در این قسمت در مورد این‌که بهتر‌است حمل اثاث منزل از ترکیه به ایران به صورت حمل و نقل هوایی و یا حمل و نقل زمینی انجام شود، صحبت خواهیم کرد.

حمل اثاث منزل از ترکیه به ایران


در حمل اثاثیه منزل از ترکیه دو مورد است که اهمیت دارد.

 • هزینه حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران
 •  مدت زمان حمل اثاث منزل از ترکیه به ایران

از نظر مدت زمان ارسال اثاثیه منزل از ترکیه حمل با هواپیما در مدت زمان کمتری انجام شده و لوازم منزل سریع‌تر به مقصد می رسند. اما این نکته را باید در نظر داشت که هزینه حمل اثاثیه منزل از ترکیه با هواپیما، نسبت به حمل با کانتینر از راه زمینی، مقدار بیشتری است و ممکن است از لحاظ هزینه مقرون به صرفه نباشد.

هزینه حمل لوازم با هواپیما نسبت به وزن بار محاسبه می‌شود و بنابراین هزینه نسبتا زیادی را در بر می‌گیرد. اما ممکن است برای شما مدت زمان رسیدن اثاثیه منزل به مقصد مهمتر از هزینه‌ٔ آن باشد؛ بنابراین می توانید از هواپیما برای حمل اثاث منزل از ترکیه به ایران استفاده کنید.

هزینه حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

یکی از موارد اغلب مهم درحمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران برای بسیاری از مردم این است که ببینند هزینه حمل اثاثیه منزل ازترکیه چقدر است. مقدار هزینه ارسال اثاثیه از ترکیه به فاکتورهای متفاوتی از جمله وزن بار، ابعاد بار، شهر محل ارسال بار و … بستگی دارد.
برای مثال حمل اثاثیه منزل از استانبول به تهران ارزان‌تر است و مبدا ارسال بار نقش مهمی را ایفا می‌کند.

شما می‌توانید برای استعلام تعرفه و قیمت حمل بار هوایی از شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول، آنکارا، دنیزلی و… با کارشناسان شرکت ‌ایزی‌فریت درخواست خود را ثبت کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید، تا از هزینه های حمل بار خود آگاه شوید.

مراحل حمل اثاث منزل از ترکیه به ایران

به طور کلی ارسال اثاثیه از ترکیه چند مرحله اساسی و مهم دارد که این مراحل به شرح زیرهستند:
قابل ذکر است که تمامی این مراحل توسط ما، با دقت بالا و با نظارت شما انجام می‌گردد.

بسته بندی وحمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

۱٫ بازدید، کارشناسی و مشاوره پیش از حمل بار و حمل اثاثیه از ترکیه

در این مرحله اثاثیه شما مورد بازدید کارشناسی قرار گرفته و در مورد چگونگی بسته‌بندی آن ها به شما مشاوره داده می‌شود. همچنین مقدار تخمینی هزینه ارسال اثاثیه منزل ازترکیه به ایران نیز به شما اعلام می‌شود.

حتما پس از بازرسی و پیش از تحویل برای حمل اثاثیه در خصوص هزینه حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران اطمینان حاصل فرمایید که هیچ هزینه پنهان، پوشیده و یا غیرقابل پیش‌بینی در صورت رعایت اصول بسته‌بندی وسایل و مراحل قانونی نبایستی به شما تحمیل گردد.

 کارشناسان ما به هنگام بازرسی محموله، ضمن تهیه لیست اولیه از لوازم ارسالی، با توجه به حساسیت اثاثیه و ارزش کالا، نسبت به تعیین نوع حمل (زمینی، هوایی) و همچنین نوع بسته‌بندی (جعبه چوبی، کارتن، نایلون حبابدار، گونی، صندوق فلزی، پالت و …) اقدام می‌کنند.

۲٫ تخمین سایز کانتینر مورد نیاز برای ارسال اثاثیه از ترکیه

پس از اینکه بار شما مورد بازدید و بررسی قرار گرفت، و تشخیص کارشناسان شرکت ایزی‌فریت حمل زمینی بود، سایز کانتینری که باید اثاثیه شما داخل آن قرار داده شده و از ترکیه ارسال شود تخمین زده می‌شود.

از عوامل موثر در انتخاب خودروي مناسب عبارتند از :

 • وزن بار
 • مسير حمل بار( آب و هوا )
 • نوع بار
مسير حمل بار (آب و هوا)

به عنوان مثال ،‌در هنگام حمل اثاثيه منزل در فصل زمستان به مناطق باراني در كشور ، مناسب‌ترين خودرو جهت حمل بار، خاور مسقف مي باشد. البته اين امر نيز نيازمند توجه به وزن بار نيز مي‌باشد.

وزن بار

هر نوع خودروي حمل بار،‌ داراي توان خاصي جهت حمل بار مي‌باشد كه با معيار تناژ مشخص مي‌گردد. تناژ حمل بار هر خودرو با خودروي ديگر متفاوت مي‌باشد.

نوع بار

نوع بار نيز از عوامل بسيار مهم در انتخاب خودروي باربري مي‌باشد. برخي بارها نيازمند نوع خاصي از خودروهاي باربري مي‌باشند.

۳٫ انجام امور بسته بندی با کیفیت استاندارد

یکی از مهمترین موارد و حساس‌ترین مراحل حمل وسایل منزل ازترکیه به ایران به صورت زمینی، مرحلهٔ بسته بندی اثاثیه منزل برای ارسال از ترکیه است. هرگونه سهل انگاری در انجام بسته بندی و رعایت نکردن استانداردها، سبب آسیب دیدگی لوازم منزل خواهد‌شد و در نهایت علاوه بر خسارت های وارده، هزینه کرایه حمل پرداخت شده نیز به خسارت های فوق اضافه می‌گردد.

شرکت ایزی‌فریت مفتخر است که با بکارگیری کادری مجرب و کارآزموده یکی از بهترین و با کیفیت ترین امکانات لازم را جهت بسته‌بندی لوازم منزل شما جهت ارسال از ترکیه و دیگر کشورها همچون چین و هند با کمترین هزینه ممکن فراهم آورده‌است.

۴٫ تهیه لیست بسته بندی پیش از اسباب کشی و یا حمل از سوله های بار

از دیگر موارد ضروری که سهل‌انگاری در آن موجب ایجاد خسارت و یا هزینه های اضافی می‌شود، تهیه لیست بسته‌بندی است. تمامی لوازم بسته‌بندی شده باید علاوه بر شماره‌گذاری به صورت کامل و دقیق در لیست جداگانه، جهت ارائه به گمرک مبدأ آماده گردد.

نسخه ترجمه لاتین لیست اثاثیه برای ارائه به گمرک مقصد ضروری می‌باشد.

تمامی مراحل بسته‌بندی و تهیه لیست توسط عوامل این شرکت انجام و در اختیار صاحب کالا قرار می‌گیرد.

۵٫ بارگیری بار کانتینر و ارسال آن به گمرک

در این مرحله اثاثیه منزل را برای ارسال به گمرک، داخل کانتینر بارگیری کرده و آن را به گمرک می‌فرستند. در گمرک کارهایی مانند بازرسی، صدور تگ و … انجام می‌شود.

۶٫ انجام تشریفات گمرکی و بازرسی توسط سگ مواد یاب و پلمپ کانتینر در گمرک غرب تهران

از کارهای مهمی که در گمرک برای حمل وسایل منزل از ترکیه به ایران انجام می‌شود، بازرسی اثاثیه و لوازم توسط سگ مواد‌یاب می‌باشد. پس از بازرسی اثاثیه، وسایل مجدد درون کانتینر بارگیری شده و کانتینر پلمپ می‌گردد. این پلمپ تا آخرین مرحله که تحویل بار در مقصد است، باز نمی‌گردد.

۷٫ صدور بیمه نامه معتبر بین المللی

در این مرحله بیمه نامه معتبر بین المللی صادر می‌گردد.

این بیمه‌نامه نیز در مرحله اول با توجه به ارزش بار تعیین می‌شود. یعنی از شما درباره ارزش اثاثیه منزل سوال می‌شود. سپس با توجه به مقدار قیمت اعلامی شما و با توجه به لیست بسته‌بندی، بیمه‌نامه صادر شده و ترجمه می‌گردد.

نکات مهم در حمل اثاثیه از ترکیه به ایران

رعایت نکات زیر برای حمل وسایل منزل از ترکیه به ایران ضروری است:

 • بسته‌بندی بار هوایی باید به گونه‌ای باید باشد که از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه‌ها جلوگیری کند.
 • لوازم شکستنی می‌بایست توسط نایلون حباب دار و ضربه‌گیرها محافظت گردد.
 • فضای داخل جعبه ها می‌بایست با مواد سبک ضربه‌گیر پر شود.
 • کالاهای حجم‌دار در بهترین حالت می‌بایست در بسته‌های مناسب قرار گیرند ویا حتی المقدور با چندین لایه فوم ونایلون حباب دار مورد پوشش قرارگیرد.
 • حمل قاب عکس و آینه مستلزم قرار گرفتن در صندوق چوبی می‌باشد.
 • حمل برخی وسایل خانه مانند یخچال که در لوله های خود گاز دارند، با هواپیما ممنوع است؛ مگر اینکه گاز آن را خالی کنید.
 •  شما نمی‌توانید درون وسایل خودتان هیچ‌گونه مواد غذایی و خوراکی، دارو و مخدر داشته باشید.
 •  هیچ‌کدام از وسایل نباید آکبند باشند.
 •  شما باید برای وسایل صوتی و تصویری مالیات پرداخت کنید.

سخن آخر

شرکت ایزی‌فریت تمامی مراحل حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران را با درنظر گرفتن بیشترین دقت و مقرون‌به‌صرفه ترین حالت به عهده می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر با شمارهٔ ۰۲۱۸۸۹۹۲۵۰۴ تماس بگیرید و یا از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت کنید.

مطالب مرتبط

ارسال اثاثیه منزل به ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما