هزینه ارسال بار به دبی

اگر به دنبال راهی هستید که کمترین هزینه ارسال بار به دبی را پرداخت کنید و می‌خواهید از بین  شرکت‌هایی که ارسال بار به دبی دارند، بهترین را انتخاب کنید، توصیهٔ ما به شما این است که این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

اگر در انتخاب شرکت حمل دقت لازم را نکنید، ممکن است متحمل هزینه‌های اضافی شوید. ما در شرکت ایزی‌فریت اینجا هستیم تا همهٔ عوامل تاثیرگذار در هزینه ارسال بار به دبی را برای شما شفاف‌سازی کنیم.

ما به واسطهٔ تجارب بسیار زیادی که در خصوص حمل و نقل بین‌المللی داریم و همچنین ارتباط با صدها شرکت حمل‌و‌نقل داخلی و خارجی، می‌توانیم با توجه به نوع بارتان، بهترین شرکت حمل‌و‌نقل را به شما پیشنهاد داده تا با صرف وقت و هزینهٔ کمتر بتوانید بار خود را ارسال کنید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارسال بار به دبی

با انتخاب هر کدام از موضوعات زیر به بخش مورد نظر هدایت می‌شوید.

روش ارسال بار( هوایی یا دریایی)

روش ارسال بار هوایی یا دریایی

ارسال بار به دبی از دو طریق هوایی و دریایی صورت می‌گیرد.

  • اگر وزن حجمی بار شما از ۱۵۰۰ کیلوگرم کمتر باشد، و زمان هم برای شما مهم باشد، پیشنهاد ما به شما روش حمل هوایی است. که از طریق قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی بارها به دبی حمل می‌شوند.
  • در صورتی که وزن بار ارسالی شما بالاتر از ۱۵۰۰ کیلوگرم بوده و به دنبال یک روش برای کم کردن هزینه ارسال بار به دبی هستید، روش حمل دریایی مناسبترین راه می‌باشد. در این روش بارها توسط کامیون‌های حمل بار از اقصی نقاط ایران جمع‌آوری شده و به گمرک بندرعباس ارسال می‌شوند. و در آنجا با کشتی به دبی حمل می‌شود.

میزان بار- نحوه محاسبه وزن بار

ازآنجایی که مهمترین عامل در هزینه ارسال بار به دبی، وزن کالا می‌باشد، بنابراین شما را به طور کامل با محاسبه وزن بار در بار هوایی و دریایی آشنا می‌کنیم.

محاسبه وزن در بار هوایی

محاسبه وزن کالا در بار هوایی

در بار هوایی دو وزن حقیقی و وزن حجمی مورد توجه قرار می‌گیرند.

وزن حقیقی همان وزن بار است که با رفتن بار بر روی ترازو مشخص می‌شود.

وزن حجمی با توجه به ابعاد بار پس از بسته بندی مشخص می‌شود.

بین این دو وزن هر کدام که عدد بیشتری باشد، مبنای محاسبه ما قرار می‌گیرد.

محاسبه وزن در بار دریایی

محاسبه وزن کالا در بار دریایی

کانتینر‌های حمل بار به دبی با کشتی شامل دو نوع سایز کوچک ۲۰ فوتی و سایز بزرگ ۴۰ فوتی می باشد. برای خرده بار‌ها هم قسمتی از یک کانتینر در نظر گرفته می‌شود.

برای حمل و نقل دریایی به طور معمول از متر مکعب یا CBM استفاده می کنیم. در واقع CBM ابزاری برای رسیدن به یک عدد نظری است که حجم اشغال شده توسط بار را در کانتینر نشان می‌دهد.

فرمول CBM یک محاسبه ساده است – حجم این محصول از ضرب تعداد اقلام * طول * عرض * ارتفاع بدست می آید.اگر محموله شما دارای کارتن های با ابعاد مختلف است ، فرمول را برای هر اندازه تکرار کرده و حجم‌ها را به دست می‌آوریم.

CBM یا متر مکعب= تعداد کارتن ها x طول x عرض x ارتفاع ( طول و عرض و ارتفاع بر حسب متر در نظر گرفته می‌شوند)

به طور تقریبی کانتینرهای کوچک ظرفیت بارگیری حدود۳۳/۲ متر مکعب و کانتینرهای بزرگ حدود ۶۷/۷ متر مکعب ظرفیت بارگیری دارند. ظرفیت بارگیری همان ماکزیمم ظرفیت مجاز برای ارسال بار ایمن می‌باشد.

نوع قرارداد( اینکوترمز)

قراداد اینکوترمز در هزینه ارسال بار به دبی

اینکوترمز یا International Commercial Terms در واقع مجموعه ای از یک سری اصطلاحات تجاری است که در ارتباط با قوانین تجارت بین المللی وجود دارند. در اینکوترمز مواردی همچون شرایط حمل و ترخیص کالا، محل تحویل و ..مشخص می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به راهنمای جامع اینکوترمز ۲۰۲۰ مراجعه کنید.

هزینه گمرکی

هزینه گمرکی ارسال بار به دبی

از عوامل مهم در هزینه ارسال بار به دبی، هزینه گمرکی می‌باشد. توجه به این نکته ضروری است که گمرک دوبی بابت تعرفه و عوارض ورود کالا، مبلغی را از شما دریافت خواهد کرد. تعرفه گمرکی کالا بسته به نوع کالا داشته و هزینه گمرکی کالای شما بسته به تعرفه گمرکی و ارزش بار تعیین می‌گردد.

تنها در صورتی که گیرنده کالا درخواست دریافت بار خود را در Free Zone کرده باشد، باتوجه به قوانین کشورت امارات، از پرداخت هزینه گمرکی معاف خواهد بود.

نوسانات نرخ ارز

یکی از مهمترین دغدهه ها در اعلام هزینه حمل، بحث نرخ ارز می باشد. با توجه به نوسانات بازار ارز، و اینکه یک سری از هزینه‌ها به درهم پرداخت می شود ( که البته درهم تابع نرخ دلار می باشد) شما می‌توانید مبلغ نهایی هزینه ارسال بار به دبی را در روز قرارداد پرداخت کنید.

سایر خدمات در صورت لزوم ( بسته بندی، انبار داری و ..)

  • برای محافظت از کالا، مهمترین موضوع بسته‌بندی مناسب می‌باشد. در صورت درخواست مشتری به بسته‌بندی، شما را به شرکت‌های کالای شما را به بهترین نحو ممکن بسته‌بندی می‌نماید. هزینه بسته بندی به نوع کالا و شکل بسته بندی دارد.
  • میزان و نرخ هزینه انبار‌داری بسته به مدت زمان توقف کالا و همچنین وزن کالا از روز ورود کالا به گمرک تا روز ترخیص آن محاسبه می‌گردد.

فرم درخواست

پس از مطالعه همه موارد بالا، به طور نسبی با عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارسال بار به دبی آشنا شدید.

جهت سهولت شما عزیزان،می‌توانید در هر زمان فرم درخواست آنلاین ما را پر کرده تا کارشناسان ما در ایزی‌فریت در کوتاهترین زمان ممکن، هزینه تمام شده ارسال بار را به شما اطلاع دهند. و یا در صورت تمایل می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *