ارسال بار از ترکیه به ایران

در ارسال بار از ترکیه به ایران همراه شما خواهیم بود

اگر تاجر، بازرگان، مسافر یا حتی مهاجر باشید، نمی‌توانید بدون داشتن آگاهی اقدام به ارسال بار از ترکیه به ایران کنید. قبل از هر چیزی شما باید با نوع بار خود آشنایی داشته باشید و سپس مسیر‌های حمل بار را بشناسید.

بازار محصولات ترکیه ای در ایران از رونق خوبی برخوردار است. به همین دلیل تعداد افرادی که قصد واردات کالا از این کشور را دارند روبه افزایش است. اگر شما هم جزو این افراد باشید نیاز دارید که روش‌های حمل بار را از ترکیه به ایران را بشناسید.

پیام شرکت ایزی‌فریت (که یکی از خدمات آن باربری ترکیه به ایران است):

نگران نباشید ما در این بخش همراه شما هستیم تا هر گونه سوال در زمینه ارسال بار از ترکیه را پاسخ گوییم.  همچنین اگر بعد از مطالعه این بخش، سوال دیگری باقی ماند می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶ تماس حاصل فرمایید.

ارسال کالا از ترکیه به ایران

دسترسی سریع

روش‌های حمل بار از ترکیه به ایران

چه بارهایی را می‌توان از ترکیه به ایران وارد کرد؟

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران چقدر است؟

بهترین مسیر برای ارسال بار کدام است؟

مهم ترین نکاتی که در ارسال بار از ترکیه به ایران باید بدانید؟

شرایط و نحوه ارسال کالا از ترکیه به ایران چگونه است؟

چگونه از ترکیه بار بیاوریم؟

حمل چه کالاهایی از ترکیه ممنوع است؟

شرکت  ایزی‌فریت چه خدماتی را در زمینه ارسال بار از ترکیه به ایران ارائه می‌کند؟

روش‌های حمل بار از ترکیه به ایران کدام است؟

شرکت ایزی‌فریت مفتخر است که برای ارسال کالا از ترکیه، سه روش زیر را به مشتریان خود ارائه دهد.

 • هوایی
 • ریلی
 • زمینی

در ادامه به توضیح مسیرها و شرایط آن‌ها می‌پردازیم. سپس شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که بدست می‌آورید، آن‌ها را انتخاب کنید.

ارسال کالا از ترکیه

مسیر هوایی؛ سریع ترین مسیر ارسال بار از ترکیه به ایران

با توجه به پایین بودن مدت زمان ارسال هوایی، این نوع حمل یکی از سریعترین مسیرهای ارسال بار به شمار می‌آید. مدت زمان ارسال بار هوایی توسط شرکت ایزی‌فریت، حداکثر ۲ روز است.

حمل بار از ترکیه به تهران از راه هوایی به دو روش:

 • مستقیم
 • غیر مستقیم

تقسیم می‌شود. پرواز از شهر استانبول به تهران مستقیم و از شهرهای آنکارا و آنتالیا غیر مستقیم است. اگر قصد دارید تا درباره پرواز از ترکیه به سایر شهرهای ایران مطلع شوید با شماره ۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶ تماس بگیرید.

آیا می‌خواهید درباره ارسال بار از طریق هواپیما بیشتر بدانید؟ مقاله حمل بار هوایی از ترکیه به ایران گزینه مناسبی برایتان می‌باشد.

مسیر ریلی؛ امن ترین مسیر ارسال بار از ترکیه به ایران

شاید برایتان جالب باشد که بارهای فله‌ای یا بارهایی که حاوی مواد شیمیایی خطرناک هستند، چگونه وارد کشور می‌شوند یا حتی از آن خارج می‌گردند.

همانطور که می‌دانید شما نمی‌توانید محموله‌های خطرناک را از طریق هواپیما حمل کنید. همچنین استفاده از مسیر زمینی هم شاید گزینه مناسبی برای این کار نباشد.

اما استفاده از قطارها به دلیل بالا بودن امنیت آن می‌تواند بهترین گزینه برای ارسال از ترکیه به ایران باشد. اگر اندکی با خود فکر کنیم، می‌بینیم که سوانح جاده‌ای به مراتب بسیار بیشتر از سوانح ریلی بوده است. به همین دلیل است که حمل ریلی از حمل جاده‌ای امن‌تر است.

مسیر زمینی؛ کم هزینه ترین مسیر ارسال بار از ترکیه به ایران

کشور ایران سال‌های زیادی است که برای حمل و نقل بار از کشورهای همسایه خود، از راه زمینی استفاده می‌کند. کشور ترکیه نیز که در شمال غرب کشور ایران قرار دارد، از این دسته است.

حمل بار زمینی از ترکیه به ایران یکی از کم‌هزینه‌ترین مسیرهای انتقال است. اما مدت زمان ارسال نسبت به مسیر هوایی بیشتر است.  ایزی‌فریت مدت زمان ارسال زمینی را برابر با ۷ تا ۱۰ روز در نظر گرفته است.

برای اطلاعات بیشتر درباره حمل بار زمینی از ترکیه به ایران به مقاله زیر رجوع نمایید.

حمل بار زمینی از ترکیه به ایران را به ایزی‌فریت بسپارید

حمل بار از ترکیه به ایران از راه زمینی

چه بارهایی را می‌توان از ترکیه به ایران وارد کرد؟

در سیستم باربری، خدمات بارها را به دسته‌های زیر تقسیم می‌کنند. شما می‌توانید با مطالعه هر یک از آن‌ها نوع بار را شناسایی کنید. در صورت هرگونه سوالی نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶ تماس بگیرید.

ارسال بار کارگو از ترکیه به ایران

احتمالا نام کارگو به گوشتان خورده است. کارگو به ارسال بارهایی گفته می‌شود که ماهیت تجاری دارند. کارگو یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین روش ارسال بارها به شمار می‌آید. کارگو از ترکیه به ایران توسط هواپیماهای تجاری انجام می‌شود.

هزینه کارگو از ترکیه به ایران با توجه به امکاناتی که در آن‌ها ارائه می‌شود، متفاوت است. از جمله این امکانات می‌توان به بسته بندی دقیق با کمترین درصد خطا، انبارداری، بیمه و … اشاره کرد.

فریت بار از ترکیه به ایران

فریت بار به معنی ارسال و حمل‌ونقل بارهای شخصی است.یک نمونه از فریت بار را می‌توان حمل اسباب و اثاثیه منزل از ترکیه به ایران نام برد. ارسال فریت‌بار از طریق دو راه زمینی و هوایی انجام می‌شود. کارشناسان ما با بررسی‌هایی که انجام می‌دهند بهترین مسیر را به شما معرفی خواهند کرد.

برای ارسال فریت بار از ترکیه به ایران، ارائه مدارک زیر از ملزومات می‌باشد:

 • اصل پاسپورت گیرنده و فرستنده
 • آدرس کامل
 • لیست کامل محتویات فریت
 • و…

اگر کالاهای شما جزء کالاهای شخصی به شمار می‌روند همین حالا تماس بگیرید:۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶

باربری ترکیه به ایران در فریت بار با هواپیما

ارسال خرده باراز ترکیه به ایران

شاید برایتان جالب باشد که به چه بارهایی خرده باره گفته می‌شود؟

خرده بار به بارهایی تلقی می‌شود که حجم و اندازه آن کمتر از یک کانتینر شود. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید که قصد واردات تعدادی دستگاه را دارید. اما فعلا می‌خواهید که یک نمونه از آن را وارد کرده و در صورت تایید، مابقی آن‌ها را وارد کنید.

امکان دارد که حجم و اندازه دستگاه، فضای کمی‌ از کانتینر را اشغال کند. بنابراین شرکت پیشنهاد می‌کند که بار شما به همراه دیگر افراد در یک کانتینر قرار گیرد و سپس ارسال شود. به این نوع بارها خرده بار یا گروپاژ می‌گویند.

ارسال خرده بار از سه روش زمینی، هوایی و ریلی انجام می‌شود. با توجه به هم مرز بودن ترکیه و ایران، ارسال آن‌ها در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

در ارسال خرده‌بار این نکته را مد نظر داشته باشید که ترخیص آن از گمرک، نسبت به اجاره کانتینر شخصی پیچیده تر خواهد بود. زیرا امکان دارد که در کانتینر شما تعدادی بار وجود داشته باشد که نیاز به بررسی‌ها و مجوزهای خاص داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله حمل خرده بار از ترکیه به ایران را مطالعه کنید.

ارسال اضافه بار از ترکیه به ایران

اگر شما هم اهل خرید از کشورهای دیگر باشید، پس با اضافه بار روبرو شده اید. همانطور که می‌دانید هر مسافر می‌تواند تا یک حجم معینی را همراه خود به داخل هواپیما ببرد. مابقی بار به عنوان اضافه بار در نظر گرفته می‌شود که برای حمل آن‌ها دو راه پیش رو دارید:

 • به عنوان اضافه بار توسط همان هواپیمایی که بلیط دارید، حمل و ارسال شود. در این روش هزینه به مراتب زیاد است. همچنین امکان گم شدن یا آسیب وجود دارد.
 • می‌توانید به شماره ۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶ با شرکت ایزی‌فریت تماس گرفته تا این کار را برایتان انجام دهند. شرکت ایزی‌فریت هزینه ارسال اضافه بار را با نصف هزینه اصلی انجام می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اضافه بار پیشنهاد می‌کنیم که مقاله زیر را مطالعه کنید:

«هزینه اضافه بار از ترکیه به ایران را با ایزی‌فریت نصف کنید»

باربری از ترکیه به ایران- اضافه بار

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران چقدر است؟

ما در مطالب فوق به انواع مسیرها و بارها  اشاره کرده و درباره آنها صحبت کردیم. هزینه ارسال بار تا حد زیادی به مسیر و نوع بار شما بستگی دارد.

یعنی شما در هنگام تماس با شرکت، نوع بار خود را مشخص کرده و سپس با توجه به آن، مسیر‌ها را انتخاب می‌کنید.

همچنین میزان امکانات و خدمات نیز در هزینه ارسال بار تاثیر گذار هستند.

اگر قصد دارید که همین الان هزینه ارسال بار از ترکیه را به دست آورید تماس بگیرید:

یا از طریق لینک زیر درخواست هزینه را ثبت کنید. کارشناسان ما در کمتر از ۱ ساعت پاسخ شما را خواهند داد.

همچین اگر مایلید تا عوامل تاثیرگذار بر هزینه و راه‌های کاهش آن را بشناسید، شرکت  ایزی‌فریت مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌کند.

هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران چقدر است؟

بهترین مسیر برای ارسال بار کدام است؟

همانطور که گفتیم شما برای ارسال بارها سه مسیر پیش رو دارید. بهینه ترین مسیر با توجه به نوع، وزن و زمان تحویل کالا برای شما انتخاب خواهد شد.

قبل از هر اقدامی‌ اولویت‌های خود را در ارسال مشخص کنید.

آیا زمان ارسال بار برایتان از هر چیزی مهم تر است؟ آیا می‌توانید هر مقدار هزینه را متقبل شوید؟ آیا حجم یا نوع بار به گونه ای است که مجبور به استفاده از حمل ریلی شوید؟

معایب و مزایای هر مسیر را مورد بررسی قرار دهید. شما می‌توانید در این امر از مشاوران ما نیز کمک بگیرید. ایزی‌فریت با توجه به تجربه‌ای که در طی سال‌ها بدست آورده است بهترین مسیر را به شما معرفی خواهد کرد.

ارسال بار از ترکیه به ایران

مهم ترین نکاتی که در ارسال بار از ترکیه به ایران باید بدانید؟

احتمالا تا اینجا مطلب نوع مسیر را متناسب با بار و محموله خود انتخاب کرده‌اید. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که بهتر است به آن‌ها توجه کنید و مدنظر داشته باشید.

 • اگر می‌خواهید از امکانات باربری ترکیه به تهران استفاده کنید، بهتر است که در هنگام مراجعه از مزایا و امکانات مطمئن گردید. زیرا برخی از شرکت‌ها خدمات ارسال بار به تهران را ندارند. و شما را دچار مشکل می‌کنند. ایزی‌فریت می‌تواند به عنوان یک شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران، گزینه مناسبی باشد.
 • اگر قصد ارسال فریت بار از ترکیه را دارید، دو هفته قبل از پرواز خود باید به شرکت مراجعه کنید تا فرآیند آن به طور دقیق انجام شود. معمولا فریت بارها ۲ یا ۳ روز قبل از پرواز شما انجام می‌شود. برای فریت بار، شما باید مدارک لازم اعم از پاسپورت و کارت ملی را همراه خود داشته باشید.
 • در ارسال اضافه بار این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر حجم و وزن اضافه بار زیاد باشد مجبور به پرداخت جریمه می‌گردید. همانطور که در مطالب فوق نیز گفتیم، ایزی‌فریت این مشکل را حل کرده است.
 • در ارسال بار از ترکیه به ایران دریافت مجوزهای لازم را فراموش نکنید. برخی از مجوزها مخصوص همان کشور هستند. بنابراین قبل از آن بررسی‌های لازم را انجام دهید.
 • در قانون گمرک ایران، اگر ارزش کالای شما کمتر از ۸۰ دلار باشد نیازی به پرداخت هزینه گمرک نیست. همچنین اگر اولین بار است که از ترکیه کالایی را وارد می‌کنید، می‌توانید برای برخی از کالاها بیشتر از این مقدار، عوارض گمرکی پرداخت نکنید.
 • در هنگام بسته بندی حتما با کارشناسان شرکت مشورت کنید. برای ارسال کالاهای تجاری، بسته بندی توسط شرکت انجام می‌شود. اما اگر مجبور شدید که خودتان این کار را انجام دهید حتما با کارشناسان ما مشورت کنید.
ارسال کالا از ترکیه به ایران

شرایط و نحوه ارسال کالا از ترکیه به ایران چگونه است؟

بعد از تماس شما با شرکت ایزی‌فریت و تصمیم به همکاری، قرارداد بین شما و شرکت انجام می‌شود. سپس با توجه به بندهای قرارداد، شرکت به تعهدات خود عمل می‌کند. نحوه حمل بار از ترکیه به ایران در شرکت ایزی‌فریت طبق مراحل زیر است.

بسته بندی کالا

بعد از انجام قرارداد، بسته بندی کالاها شروع می‌شود. اگر بارهای شما تجاری باشند، بسته بندی توسط شرکت در انبار ایزی‌فریت انجام می‌گردد.

برای بسته بندی کالاها از کارتن‌ها، پالت‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده می‌شود .

انجام امور گمرکی و مجوزها

هر کشوری با توجه به قوانینی که در مجلس آن تصویب می‌شود، مقرراتی مبنی بر خروج کالا در نظر می‌گیرند. شرکت ایزی‌فریت با توجه به تجربه ای که در حمل بار از ترکیه به دست آورده است، بر همه امور و مجوزها تسلط دارد.

صدور بارنامه و ارسال بار

بعد از انجام امور اداری و گمرکی، اکنون دیگر موقع ارسال بار است. بارنامه صادر گشته و بار به سمت مقصد ارسال می‌گردد.

نحوه ارسال کالا از ترکیه به ایران - بارنامه

ترخیص و تحویل بار در گمرک ایران

با توجه به تعهدات ارزی، شرکت ایزی‌فریت امور گمرک در ایران را انجام نمی‌دهد. اما مشاوره‌های لازم را جهت ترخیص بار خدمت شما ارائه می‌کند. تا در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی، بار شما از گمرک ترخیص می‌شود.

چگونه از ترکیه بار بیاوریم؟

اگر اولین بار است که می‌خواهید از ترکیه بار بیاورید، احتمالا این سوال برای شما بوجود آمده است که چگونه از ترکیه کالا وارد کنیم یا بار بیاوریم؟

نگران پاسخ این سوال‌ها نباشید. برای شروع شما می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

جستجو درباره شرکت‌ها و کارخانه‌ها

قبل از اینکه تصمیم به واردات کالا داشته باشید، باید درباره آن‌ها تحقیق کرده و شرکت‌ها و کارخانه‌ها یا حتی فروشگاه‌های معتبر را پیدا کنید.همچنین از صحت و اعتبار آن‌ها مطمئن گردید.

اگر در این باره اطلاعاتی ندارید می‌توانید با شرکت  ایزی‌فریت تماس بگیرید. در حمل و نقل بین المللی پروتکل‌هایی با نام اینکوترمز ۲۰۲۰ تعبیه شده است که در آن وظایف فروشنده و خریدار مشخص می‌شود. یعنی شما می‌توانید در برخی اوقات این کار را به عهده شرکت حمل‌و‌نقل یعنی  ایزی‌فریت واگذار کنید تا بهترین انتخاب را برای شما داشته باشند.

چگونه از ترکیه بار بیاوریم - جستجو

مذاکره با فروشندگان

ما بنا را بر این می‌گذاریم که به طور شخصی تصمیم به خرید و انجام مذاکرات دارید. شما به محل مورد نظر مراجعه کرده یا از راه‌های دیگر با آن‌ها تماس گرفته و درخواست خود را ارائه می‌کنید. سپس بعد از بررسی‌های لازم تصمیم به خرید می‌گیرید.

ثبت قرارداد

ثبت قرارداد یکی از مهم ترین بخش‌های خرید کالا به شمار می‌آید. شما در این بخش باید همه نکات را ذکر کنید. مثلا

 • مبلغ
 • زمان تحویل
 • شرایط پرداخت
 • اقدامات لازم در صورت درست نبودن کیفیت کالا و ضرر زیان

پرداخت هزینه

در این بخش با توجه به بند قرارداد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنید.

تماس با شرکت ایزی‌فریت

برای انتقال بار، با شرکت ایزی‌فریت تماس بگیرید، تا فرآیندهای لازم انجام شود. فرآیند انتقال بار طبق مطالبی که در نحوه ارسال بار ذکر کردیم انجام خواهد شد.

شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران - ایزی فریت

حمل چه کالاهایی از ترکیه ممنوع است؟

حمل کالاهایی مانند:

 • مشروبات الکلی، دخانیات که جزء کالاهای ممنوعه می‌باشند و طبق مصوبات دولت واردات آن‌ها ممنوع می‌باشد.
 • همچنین حمل لوازم آرایش  و حمل پوشاک از ترکیه به ایران نیازمند، اخذ مجوزهای خاصی می‌باشد.
 • حمل بار از ترکیه با اتوبوس نیز خلاف و جرم محسوب می‌شود. در صورت مشاهده طبق مقررات با آن‌ها برخورد می‌گردد.

شرکت  ایزی‌فریت چه خدماتی را در زمینه ارسال بار از ترکیه به ایران ارائه می‌کند؟

ما در مطالب فوق به امکانات و خدمات شرکت  ایزی‌فریت اشاره کردیم. همان طور که گفتیم این شرکت، باربری از ترکیه به ایران را از سه مسیر انجام می‌دهد.

از جمله خدمات شرکت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مشاوره و پشتیبانی تمام وقت
 • بسته بندی دقیق
 • بهترین خدمات با کمترین هزینه
 • ردیابی آنلاین محموله در پنل کاربری شما
 • باربری ترکیه به تهران
 • ارائه خدمات انبارداری
 • ارائه سه مسیر با هزینه‌های متفاوت

موارد فوق تنها نمونه ای از امکانات شرکت ایزی‌فریت در حمل بار از کشورهای مختلف به شمار می‌رود.

در باربري تركيه به ايران، شرکت ایزی‌فریت حامی ‌شما در تمام مراحل حمل بار خواهد بود. شما می‌توانید سوالات خود را با شماره ۰۲۱۶۶۴۸۱۰۷۶ با کارشناسان ما در میان بگذارید. کارشناسان ما دلسوزانه به همه سوالات شما پاسخ خواهند گفت.

شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران - ایزی فریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *